| dius a întrebat:

Eşti la volanul unei maşini iar de locul unde te afli tu se aproprie un uragan care va distruge totul in calea sa.Intr-o statie de autobuz vezi 3 persoane,cel mai bun prieten al tau(sau cea mai buna prietena), fata visurilor tale care te iubeste si alaturi de care vrei sa iti petreci restul zilelor tael si un copil care daca nu ajunge la spital moare.In masina sunt doar 2 locuri cel al pasagerului si al soferului(tu) pe cine salvezi?(poti salva doar o persoana)

Răspuns Câştigător
| Xenya a răspuns:

Ii dai masina celui mai bun prieten sa duca copilul la spital, iar tu ramai cu fata visurilor sa va feriti de uragan.Si daca se intampla sa muriti, muriti amandoi fericiti! happy

| dius explică (pentru Xenya):

Frumos raspuns...intrebarea e dintr-un fiilm, se pare ca l-ai vazut si tu, de ai dat raspunsul asta.winking

| Xenya a răspuns (pentru dius):

Nu stiu ce film...
Poti sa imi spui cum se numeste te rog!

20 răspunsuri:
| Purec a răspuns:

Pe nimeni. De ce?

Cel mai bun prieten al meu, nu are ce cauta langa fata visurilor mele intr-o statie de autobuz, iar copilul care are nevoie sa ajunga la spital si sta fara parinti in statia de autobuz, sigur e roman cu doi de r.

Niciunul nu merita salvat. Cel mult, as da peste unul dintre ei cu masina.

| LovellyAngel a răspuns (pentru Purec):

Îmi place cum gândești big grin

| dius explică (pentru Purec):

Poi uraganul e de vina. fata visurilor tale e sora celui mai bun prieten...si tocmai a fost un accident iar parintii copilului au, urit de acea el trebuie sa ajunga la spital! Nu lua intrebare de mai sus asa de personal, fi mai relaxat!(asta e doar parerea mea desigur) happy

| Purec a răspuns (pentru LovellyAngel):

Mersi frumos. Baga si tu un raspuns, sunt curios tu ce ai face tongue

| Purec a răspuns (pentru dius):

Sunt foarte relaxat. Ca sa iti raspund totusi, in cazul in care tu chair vrei sa salvez pe cienva, as salva-o pe fata visurilor mele. Copilul acela care este ranit, nu il cunosc ( cu tot respectul, e un copil, dar nu ma leaga nimic de el, deci nu am de ce sa incerc sa il salvez, mai ales ca este posibil sa nu supravietuiasca.) As salva-o pe cea pe care o iubesc. Poate ca in filme merge cu sacrificii sau chestii de genul, dar sincer iti zic, intr-o situatie reala, fiecare dintre noi ar fi egoist. Recunosc, nici nu m-as gandii la copilul acela, as salva-o pe iubita mea si as face tot posibilul sa imi salvez si prietenul. Eventual as da masina iubitei mele sa se salveze, si as ramane alaturi de prietenul meu incercand sa ne salvam happy Copilul nu intra in discutii, chiar daca o sa ma condamni pentru asta happy

| Azµre a răspuns:

Îi înghesui pe toți că au loc, oricum a vrea și oricum ai lua-o!
Fie pui prietenul și gagica ambii pe locul din dreapta să fim serioși că intră fără probleme au băgat ăștia 15 înși într-un trabant!
Și copilul în portbagaj sau prietenul cel mai bun și stă fufa cu plodu în brațe.

| dius explică (pentru Azµre):

E un joc psihologic...nu e realitate(de ce ar sta intr-o statie daca vine un uragan?) happy deci poti lua cu tine doar o persoana.

| Azµre a răspuns (pentru dius):

Știu asta dar oricum ar fi prin absurd poți găsi și proști dintre aceștia care stau degeaba în stația de autobuz...

| Rakanishuu a răspuns:

Copilul. big grin

| blaablaablaaa a răspuns:

"Fata visurilor mele..."
Normal ar fi trebuit sa aleg copilu... dar neah...

| johnyxus a răspuns:

Pai faza as da locul meu iubitei mele si copilul sa mearga cu ea, as ramane cu prietenul meu cel mai bun ca vorba aia prietenul la greu se cunoaste!

| Cristinell90 a răspuns:

Hahaha întrebare de baraj să zic cum aș face eu. Fata visurilor în brațele șoferului iar copilul în brațele celui mai bun prieten și i-am salvat pe toți

| dius explică (pentru Cristinell90):

Poti salva doar o persoana...si e un mic joc psihologic!

| d00dlez a răspuns:

Prietenu cel mai bun in protbagaj fata visurilor langa mine cu copilul in brate si aia pe capota

| clauditzu a răspuns:

Copilul il tin eu ca sofer in brate si prietenul cel mai bun o tine pe iubita in brate! Problem solved!

| dius explică (pentru clauditzu):

Poti salva doar o persoana.winking

| RobiD a răspuns:

Grea intrebare, imi doresc sa nu fiu pus niciodata in situatia asta, dar eu as opri masina, m-as da jos din masina, l-as lasa la volan pe cel mai bun prieten al meu si alaturi de el pe copilul bolnav si as muri alaturi de fata visurilor mele.

| Moldovan_Yonnel_1995 a răspuns:

Copilul