| ellalove a întrebat:

Daca a-ti putea schimba lumea. Ce a-ti schimbat intai si intai?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
3 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Gândul are o putere magică, pe care, fie că mulți dintre noi nu o cunoaștem, fie că o luăm ca pe o glumă. O considerăm gândire tipic americană. Există multe scrieri pe tema asta, ce-mi vine acum în minte este cartea lui David J. Schwartz care se numește exact asa Puterea magică a gândului.
Suntem interesați de ce gândesc ceilalți despre noi, despre cum arătăm, ce haine purtăm etc., uitând ce este mai important gândul, care este mult mai puternic decât simplele cuvinte...

| Biu a răspuns:

Pe Basescu de la conducere!

| Allexaandraa a răspuns:

Eu daca as putea sa schimb lumea, primul lucru care l-as schimba ar fi Oamenii!