| anonim_4396 a întrebat:

Dacă ai 21 de ani și oamenii îți spun că arăți de parcă ai avea 16 e de bine? big grin

Voi vedeți chestia asta ca pe un atuu?

64 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mas bucura pentru ca ma considera tanar. Mie mi se z8ce des ca am 5 ani mai putin cand ma vad oamenii.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu este nici bine nici rău. Atuu la ce?

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Desigur. Este mai mult decat suficient big grin

| Mosotti a răspuns:

Normal ca e de bine, inseamna arati mai tanar.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Sunt fetiță, Mosotti...ai uitat?winking

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, uitasem.

| Freya1 a răspuns:

Cand eram mai mica ma enerva, dar acum adult fiind ma bucur.

| Catrice a răspuns:

Eu am aptoape 28 si chiar săptămânile trecute îmi zicea cineva ca îmi da max 18 ani laughing

| anonim_4396 explică (pentru Catrice):

Că gândire nu ai mai mult de 18.

| Catrice a răspuns (pentru anonim_4396):

Well thats true but...nici la fizic nu arat de 28 laughing

| anonim_4396 explică (pentru Catrice):

Mmm yes. You are the *** laughingmy baby girl. Forever young.

| Celcestietot a răspuns:

Să zicem.

| Frank51 a răspuns:

Depinde.

| SilentRain a răspuns:

Nu prea îmi pasa ce zic oamenii legat de aspectul meu

| OldSoul a răspuns:

Daca esti fata, poate fi un avantaj laughing

| CodrutElian1990 a răspuns:

De regula tinerilor baieti nu prea le place acest lucru, deoarece sunt considerati necopti. Femeile il iau ca un compliment. Si barbatii peste 30-40 de ani daca li se spune ca arata mai tineri le pare bine.

| CostinAlamariu a răspuns:

Eu zic ca e bine

| StrongHeart a răspuns:

Da

| StrongHeart a răspuns:

Era o problema daca iti spunea ca te comporti ca la 16 laughing

| anonim_4396 explică (pentru StrongHeart):

Nu e greșit nici așa. laughing

| aumih16 a răspuns:

De ce nu! asta este de bine! poate ii spune zice ca e fotomodel! aratand asa! un inger! o papusa! habar nu am!

| CleanHeart a răspuns:

Normal ca e un atuu sa aratam mai tineri, o sa ne dam seama de asta doar cand avem 40 de ani si sa vezi ce bucurie pe noi atunci.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, ia-l ca pe un compliment. si eu cand aveam 24 mi se spunea ca arat de 17, si ma bucuram happy asta tine de stilul vietii si de genetica.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da, cred că ai dreptate... când slăbești 20 de kg te simți de parcă te-ai întors în corpul de copil. Dacă m-aș întoarce și la problemele de copil ar fi tare bine...iar astea de acum să dispară. big grin Cer așa mult? sad

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Acum nu mai esti copil, r
esti matura, asa ca ai mai multe responsabiliti. dar te poti simti copil sufleteste intreaga viata...20 de kg, hmm pare se ca ai multa ambitie nu stiu cum ai reusit. orice problema aproape poate fi rezolvata, cere si ti se va da!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ai citat din Biblie.winking

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu, nu am citit niciodata din biblie rolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Cea mai mișto Carte, recomand.
De curând am descoperit în Isaia o profeție interesantă care cred că se referă la formarea statului Israel... 1940 și ceva, dacă nu mă înșel. happy Am rămas mască...și nu e singura informație extraordinară.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu ma poti convinge sa o citesc laughing
ceva de sf lumii nu ai descoperit? happy

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu te pot obliga, dar sfătui da... Chiar nu ești curios de ce Biblia este atât de tipărită în întreaga lume? Adică nu ți-ai pus niciodată întrebarea ce ar putea fi atât de special la ea? ...sau de ce s-au tâmpit unii așa de tare, că și-au dat și viața de dragul Lui Hristos?
Dacă nu vrei, nu o citi, dar dacă ai știi ce pierzi...

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Imi esti draga asa ca nu te contrazic happy

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Hai, contrazi-mă, te rog...dar ca la carte.winking Cu argumente, frumos...
Oare martirii s-au tâmpit de tot că au avut această putere supraomenească de a se lăsa devorați de animale pe arene? happy De ce nu s-au lepădat?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Noapte buna bucuvineanco :*

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Dacă ai fi avut curaj să îmi explici, nu aș fi mușcat...prea tare. happy

Be brave!winking

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

O voi citi draga happy nu fug eu de Dumnezeu.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu mi-am imaginat că pot fi atât de persuasivă. surprise

...Și dacă o citești, ori ți se schimbă viața cu tot ce ești și te îndrăgostești de Hristos, ori faci rost de mai multă crezare când "le dai în cap" cre(ș)tinilor, din moment ce nu vorbești "din burtă", ci ești om ce a studiat problema.winking

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nop, nu esti, eu credeam oricum in Dumnezeu, nu trebuie sa citesc acea carte sa cred in Dumnezeu sa u sa merg la biserica, faptele conteaza cel mai mult, am cunoscut pocaiti care se dadeau ceea ce nu pretindeau a fi, doar vorbele erau de ei dar faptele ii contraziceau spusele. dar o voi citi dar nu ca mai convins tu ci ca trebuie sa o fac, mai am inca o carte de citit, toate la timpul lor.
eu nu am nimic cu crestinii, eu nu am nimic cu nimeni happy fiecare e liber sa creada in cine vrea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Atuu e sa ai 16 și să zică lumea că arăți de 24, nu invers.
Daca vrei sa atragi pedofili da. E un atuu.

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta e mentalitatea generației noi, sa arate cat mai maturi si le si iese.La 14 ani parca au 20 sau mai bine si la 20 parca au 50 si tot asa.Nu e in regula de loc.
Mai bine sa arăti mai tânăr decât prea bătrân pentru ca atunci o sa iti ti frumusețea si starea de bine pentru mai mult timp.Cand va trece moda de umblat după mamaia cu operații estetice si se va plictisi lumea de atata "maturitate" fizică multi isi vor plânge in pumni.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Părerea mea este că nu e ceva rău. Îl consider un compliment indirect. happy
E atuu în sensul în care cei care îți spun asta vor să afirme că arăți mai tânăr/ă decât ești.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Userul laterreur are 15 ani

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dacă ești fata, da.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Si ca baiat la fel, e misto sa fi mai tanar fizic decat mai babaciun, inseamna ca imbatranesti mai lent.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Da, bineînțeles. Dar acel tânăr e mai bine sa nu insemne fata și corp de băiețel.
De ce mi-a dat ignor ray? laughing

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Bine, eu am zis in contextul in care imbatranesti mai greu.
Apropo, sapt trecuta au aratat astia in ziar un rus de 32 ani care arata de 13! Nu imbatraneste cel putin pe dinafara, are gagica, lucreaza omu.
Deci copil copil, si nu stiu de ce, il deranjeaza! Culmea.
Si eu aratam mai tanar decat era, la fac in loc de 37 ani, profii imi dadeau 24 de ex, dar nu ma deranja.

Nu stiu de ce ti-a dat ignore RAY.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Cum de te-ai apucat de facultate la 37 de ani?
Spune-i ca nu am nimic cu el și sa fie mai puțin sensibilos. Dar sa lase ignorul. happy

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Și mai spune-i ca nu credeam ca e asa de frumos. laughing

| anonimg a răspuns (pentru anonim_4396):

Fii pe pace, ca si eu sunt blocat de multi; chiar de mai multi decat credeam. Si asta din pricina convingerilor religioase. Deh, inca traim in evul mediu. Sau inca sunt copii aceia care blocheaza pe altii -ca tot vorbeam de varsta.
Porunca "Sa nu ucizi" are foarte multe ramnificatii", ca de altfel toate cele 10 porunci. In cazul nostru, "Sa nu ucizi" ar suna: "Sa nu blochezi"; pentru ca este ca si cum ai ucide. Si cel care blocheaza se face vinovat de inaintea lui Dumnezeu. Oamenii daca nu pot sa ucida fizic pentru ca se tem sa faca asta, cauta sa ucida in alte moduri, sa ocoleasca legea. Dar pe Dumnezeu nu-L putem pacali.

| anonim_4396 explică (pentru anonimg):

Eu iti respect convingerile religioase cu toate că nu sunt si convingerile mele.
Nu m-a ucis nimeni printr-un ignor până acum laughing
Esti un pic cam prea drastic, suntem pe TPU anonimg.

| anonimg a răspuns (pentru anonim_4396):

Imi plac glumele; dar cand este vorba de lucruri serioase, le tratez cu toata seriozitatea.
Block-ul il consider benefic doar in caz de amenintari, spam sau alte lucruri seriose.

"Nu m-a ucis nimeni printr-un ignor până acum".
Nici Adam nu a murit imediat ce a pacatuit, ci la cateva sute de ani dupa aceea.
Block-ul sau ignor-ul nu omoara nici ele din prima; dar in majoritatea cazurilor in acest scop sunt folosite.

| anonim_4396 explică (pentru anonimg):

Hai mă, anonimg, te iei prea in serios si iei prea in serios si site-ul asta.
Aici e caterincă, se mai întâmplă să mai intri si intr-o ceartă dar nervii trec la fel de repede ca cearta.
Atat de mult a trait Adam? ))

| anonimg a răspuns (pentru anonim_4396):

"Toate zilele pe care le-a trait Adam au fost de noua sute treizeci de ani; apoi a murit." (Geneza.5:5)

| anonim_4396 explică (pentru anonimg):

Nici pe asta nu o știam.

| anonim_4396 explică (pentru anonimg):

Știi cumva cum pot vedea lista persoanelor care m-au blocat? happy

| anonimg a răspuns (pentru anonim_4396):

Clic pe nickname-ul tau din dreapta-sus -> prieteni. Acolo gasesti utilizatorii care te ignora.

| anonim_4396 explică (pentru anonimg):

Da, nu găsesc. laughing Dar e mai bine să nu știu. laughing Intrasem odată acolo de la o notificare...și erau destul de mulți. Cred că i-am supărat... Oare?

| anonimg a răspuns (pentru anonim_4396):

Pe telefon este altfel: intri pe profilul tău și apoi dai clic pe "prietenii tăi". Și acolo găsești prietenii tai, utilizatori care îi ignori și utilizatori care te ignora.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu mi se pare un atuu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ca fată da, ca băiat... depinde.

| Michaeel a răspuns:

Care e problema in a arata mai tanar decat esti? Nu asta vrea toata lumea? Adica inteleg ca unii vor sa para de 30 de ani si ca sunt ei foarte maturi dar ajungi pe la 40-50 si hopaa! Apar riduri, ti se increteste pielea si deja vezi semne de imbatranire.Atunci vei incerca toate lucrurile posibile pentru a arata mai tanar.
Mai bine sa arati mai tanar decat mai invarsta happy

| Mogiojojo a răspuns:

Si la mine zic la fel si crede-ma nu e un atuu; vor sa iti spuna ca esti un copilas.

| anonim_4396 explică (pentru Mogiojojo):

Asta și vreau. laughing Mi s-a urât cu viața de adult. sad

| Onisim10 a răspuns:

Nu e nimic rău, îți spun din părere, că ai părea mai mica, mi-e mi s-a întâmplat.fix invers, aveam 14 ani, și mi s-a spus că am 18 ani.

| Jade20 a răspuns:

In ziua in care implinisem 18 ani, eu si bunica-mea dadusem peste o femeie de pe la blocurile vecine, o baba, ii spusese ca este ziua mea, la care baba:
"Oo vai, si cat face? 13 ani?"
"Nu, 18"
N-o luasem ca pe un compliment.

Asta cu sa arati mai tanar/a decat esti cred ca conteaza abia dupa o varsta incolo, de regula 30-35+, cand incep sa apara semne pe piele precum riduri s. a.

Mai jos de atat nu are farmec. La 21 esti deja destul de tanar/a.
Ar fi culmea sa vrei sa arati ca un copil, poate doar daca ai complexe (probleme cu propria-ti imagine) si tu de fapt sa te simti batrana cand nu esti.