| SilentRain a întrebat:

Daca ai afla că ai cancer, pe cine ai suna prima data?

26 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Pe preotul din cartier sa-i dau veste ca in curand va face rost de ceva banuti!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu imi plac discutiile telefonice. Scriu tuturor celor apropiati, cred.

| Drimmero a răspuns:

N-as mai fi om, n-as mai avea putere sa vorbesc despre asta, m-as da cu capul de toti peretii stiind ca boala asta doar daca o prinzi in stadii incipiente mai ai sanse minime, gen sa ti se prelungeasca cu inca putin viata, dar de tratat slabe sanse, mai ales din stadiul 2 ti s-a pus crucea. E o boala cumplita, e mai infioratoare decat multe morti cumplite, esti mancat marunt si mori incet zi cu zi.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pe nimeni :/

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Mama și-a sunat copilul (pe mine).
Probabil că ai tendința să suni, pe cine iubești. Ori alegi să taci, ca să nu-i frângi inima. Dar, nu stiu cât timp poți păstra tăcerea...

PS Apropo de tine, vezi că tocmai ai primit o declarație de dragoste... happy

| Mosotti a răspuns:

N-as suna pe nimeni, ca nu ma ajuta cu nimic daca sun, incerc sa ma tratez si aia e, cat mai putini sa stie.

| SilentRain explică (pentru Mosotti):

Ași procedea la fel, nu vad rostul de-a mai spune cuiva

| LoveSleep a răspuns:

Nu cred ca exista cancer, cred ca sunt interese la mijloc. Bill Gates vrea sa ne facă sa cumpărăm citostatice.

| Mosotti a răspuns (pentru LoveSleep):

Exista cancer, ca apare la tomograf tumora sau ce este, daca nu ai avea nimic, nu ai avea nevoie de citostatice.
Bill e cu calculatoarele, ala nu are treaba cu astea, el vinde soft si multe altele, de acolo isi ia averea, ce l-ar interesa pe el astea?

| LoveSleep a răspuns (pentru Mosotti):

Am glumit, nu asta fac de 10 ani aici? Cum de nu ti-ai dat seama?

| Mosotti a răspuns (pentru LoveSleep):

Pai de unde sa-mi dau seama? Nici nu prea te-am vazut pe aici des.

| Dismally a răspuns:

Chiar nu stiu sad Dar daca as avea o prajitura super buna si super mare stiu - nu sun pe nimeni, nu raspund la telefon cateva zile pana o termin big grin

| Yuoia a răspuns:

Pe nimeni!
Sa-mi zdrobesc nervii explicandu-le sau ascultand "incurajarile" lor. Merci, nu!
A, ca stie familia cu care convetuiesc, e altceva. Nu se poate ascunde.

| CIaudiu a răspuns:

N-as suna pe nimeni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La nimeni, nu am pe nimeni pe acest pamant. Poate cei de la utilitati ar incepe sa sune

| Cheo0S a răspuns:

Pe nimeni.
Dar daca as avea sida sau sifilix te-as suna pe tine sa ti dau si tie.

| SilentRain explică (pentru Cheo0S):

Apreciez că te-ai gândit și la mine :*
Din păcate nu ai numărul meu și nici nu o să-l ai vreo dată big grin

| Cheo0S a răspuns (pentru SilentRain):

Ma asteptam sa ma petardezi (nu ma lasi)nu sa apreciezi ca ma gandesc in felul asta la tine...
Da? Nu il dai! Oricum sorata e mai bonoaca ca tine.

| SilentRain explică (pentru Cheo0S):

Singurul mod să mă oftig este atunci când eu nu am cafea și altcineva sa bea in fața mea
In rest mă doare la pălărie laughing, mai încerca, eu nu mă cert cu oricine!

| Catrice a răspuns (pentru Cheo0S):

Îți dau eu nr ei dacă il mai vreihee hee

Răspuns utilizator avertizat
| cepIm a răspuns:

Te-as suna pe tine iubita love struck love struck
Acum va trebui sa facem sex mai mult ca cine stie cat mai rezist cu citostaticele astea. sad

| SilentRain explică (pentru cepIm):

Suna înapoi la psihiatrie, ți-au prescris medicamentele greșite
Ție îți trebuie otrava de șobolani

| cepIm a răspuns (pentru SilentRain):

As bea si otrava de sobolani pentru tine iubito love struck

| SilentRain explică (pentru cepIm):

Și ce mai aștepți? happy

| cepIm a răspuns (pentru SilentRain):

Pe tine, sa bem amandoi love struck
Lumea asta nu ne merita e prea parsiva.