| miry2013 a întrebat:

Buna cum pot afla cand cineva are cancer?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RandyMarsh a răspuns:

Buna!
Medicul este singurul care poate pune diagnosticul.

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Diagnosticul de cancer se poate pune doar prin evaluarea unei biopsii sau citologii din tumora.

| Fatamuntilor a răspuns:

Numai prin analize, ecograf
cancerul nu doare

| Duucu a răspuns:

Caută tumori.Ia un cuțit, și scobește organul care crezi că are cancer pănă dai de tumoare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Facand analize complete, medicul poate descoperi.
Te pup!

| SunnyDay88 a răspuns:

Biopsie sau markeri tumorali.

| CorneliaC a răspuns:

Doar facand analize

| AliinaSomerhalder a răspuns:

Du-te si fa-ti analize si vei afla.

| miry2013 explică:

Va multumesc