| EliChan a întrebat:

Daca ai avea o planeta. cum s-ar numi aceasta? si cum ar fi viata pe ea?

Răspuns Câştigător
| AndreyFsk a răspuns:

Ce spui de o planetă Gingo pe care oamenii ar putea trăii veşnic şi fără grija zilei de mâine deoarece banii nu ar exista şi fiecare ar avea un servici dar ar muncii pentru a produce diferite chestii (mâncare, produse vestimentare, cosmetice etc.) pentru aproapele său şi până la urmă pentru el.Bineînţeles că ar exista şi oamenii lacomi, iar pentru aceştia s-ar putea inventa legea de pe vremea comunismului cu pâine pe cartelă. etc?

7 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Traieste acum si aici...La multi ani!

| LoveSleep a răspuns:

Viața pe ea...mereu vara si cel mai important, as fi singur. Liniște și pace.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am idei.Dar nu ar exista viata.

| TanteMarianne a răspuns:

Planeta mea s-ar numi :
wupplyduopp. prescurtare WDP
acolo ar fi o clima tropica, paduri tropicale si plaja si mare.lumea ar trai in pomi imensi s-au in casute ciudate sau in cabane de astea din bora bora :

https://www.google.ro/......ps?/search

in nordul planetei (polul nord si sud al din WPD ar fi case din astea:

https://www.google.ro/......ps?/search

ar fi frumos daca ar fi real!

| Morrígu a răspuns:

Planeta s-ar numi Sofia.
Pe planeta mea ar domina armonia și înțelepciunea, nu ar exista cocalari sau manele, pe planeta mea omul nu ar fi stăpân peste animale si sclav semenilor lui.

| kitykity a răspuns:

Planeta mea s-ar numi Linania si acolo ar fi multe fructe, legume, ar fi pasnica si oamenii de pe ea n-ar muri niciodata.

| TenorocXXXXX a răspuns:

Planeta mea s-ar numi SESONIA si viata pe ea ar fi foarte pasnica.