| mariuschakra12 a întrebat:

Daca ai clarviziune poti vedea in viitor 100%ce se intampla?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu. În viitorul cui? Miliardele de întâmplări din viitor, cum, cine le poate vedea în totalitate? Dacă ai clarviziune, ești mai bun ca alții în a prognoza viitorul, dar nu ești infalibil.

37 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Nu exista clarviziune, e o iluzie o vreajeala, dar daca ar exista da, ai vedea in viitor, insa cum viitorul inca nu exista, nu ai ce vedea, nu ai avea ce sa vezi.
Doar sa banuiesti in functie de prezent si sa intuiesti cam unde s-ar ajunge intr-o anumita situatie.

Răspuns utilizator avertizat
| Mosotti a răspuns (pentru mariuschakra12):

Se stia mereu de catre oamenii cu cap ca astea-s iluzii, imaginatii, inventii ale unora cu imaginatie bogata, se stia si pana in 95 si pana acum si inainte de 95.
De traume se stia tot asa, de mult de tot.

Răspuns utilizator avertizat
| Mosotti a răspuns (pentru mariuschakra12):

Erau psihologi si acum 100 ani, vezi pe domnul Freud inventatorul psihanalizei.

Răspuns utilizator avertizat
| Mosotti a răspuns (pentru mariuschakra12):

Erau si in anii 30 in Romania, in toata lumea erau, ca Freud asta era recunoscut la nivel international, si dupa el au aparut si altii.

Răspuns utilizator avertizat
| Mosotti a răspuns (pentru mariuschakra12):

Cum sa nu stie ce efecte au bataile? Stiau f bine.

Răspuns utilizator avertizat
| Mosotti a răspuns (pentru mariuschakra12):

Pai stiau psihologii, nu oamenii! Oamenii chiar credeau ca bataia e rupta din rai cum se zicea, adica ca ajuta sa pui la punct copilu.

| Catrice a răspuns:

100% cu minus, da.hee hee

| Mayhem666 a răspuns:

Clarviziunea e reala doar in fictiune.

| Mosotti a răspuns (pentru Mayhem666):

Asa e, e reala doar in fictiune.

| Dismally a răspuns:

Nu, te poti insela chiar si cu clarviziunea, exista un motiv pentru care nu se poate prevedea 100% viitorul.

| oglindasultanului a răspuns:

Se invata, si mintea merge pe ce stie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O avut baba vanga.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

A avut pe dracu, si o aberatie tampita a fost cand au zis aia ca poate sa o faca sa vada insa daca face asta, o sa-si piarda asa zisele puteri, intrebarea mea e de unde stiau ei ca daca o sa vada, o sa-si piarda puterile? Deci aberatiil.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Stai parcat nene, ca știa de virus înainte de a deceda, avea și un magnetofon cu dovezi, și emisiuni cu ea în Bulgaria pe care nu le poate găsi oricine, în care relata despre acest virus. Mai degrabă nostradamus abera, tot ce spunea ea se adecerea într-o proporție destuk de mare. Asa credeau aia, nu ea!, e cu totul altceva! Aberau aia, nu ea! Ea nu o relatat nimic despre caz, aia fabulau, nu o da în diverse, eu spun de profețiile ei, ca majoritatea s-au îndeplinit.
https://youtu.be/-qgzNwdkV4s
Uite dovada! Nu mai fi nihilist! Sunt date oficiale! Și atacul de pe 11 septembrie ea l-a prezis, nu nostradamus.
Deci,, ea o prevestit pandemia și virusul ca va semăna haos ". Asta chiar avea puteri paranormale.
Nu se știe nici dacă își pierdea, și dacă își pierdea în cazul în care și-ar fi deschis ochii.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Ți am trimis melodie cu tiesto =))

Uite, prevestea despre atacul talibanilor
https://www.google.com/......https?/url

Și aici pe patul de moarte; despre infecția covid.

https://www.google.com/......https?/url

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai ma fi serios, avea pe dracu un magnetofon cu dovezi, altfel o luau americanii fortat sa le zica viitoru, nici nu mai auzeai de ea, ca asa fac astia, sau ii dadea miliarde sa vina de buna voie.
Pe axa militarie, etc.

Viitorul nu exista inca daca evenimentele nu au avut loc, nici nu ai ce sa vezi orice ai avea si ce ai face. Dovezile alea sau asa zise dovezi pot fi masluite si altele.
E exact cum ai vrea sa te duci pe luna dar luna NU exista.

Pana nu zice in fata mea nr la loto de sapt viitoare sau sa zica ca cand va fi urmatoru cutremur si sa si fie, NU cred nimic.
Sa sa-mi zica ce va face o ruda de a mea, si apoi sa aflu ca asa a facut.
Sau ar fi fost multimilardara ca stia nr la loto de 100 ori la rand si castiga.
Sa fim seriosi.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai ma...de ce n-a zis asta inainte sa se intample?! Vine cu din astea dupa ce se intampla evenimentele, culmea.
Si oricum era clar ca talibanii asta vor face, ca asta le e stilu, si eu stiam dinainte asta.
Era clar ca SUA se va retrage caci nu mai faceau fata financiar si altele, deci urma asta clar.

Cu covidu nici dracu nu stia, de ce n-a zis inainte?

Reprezentantul bancii mondiale zicea in toamna lui 2017 cum ca vom avea o pandemie cum n-am mai vazut, dar aia probabil ca stiau pentru ca ei or fi aranjat smecheria asta cu anumite interese.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

"Sa zică ca când" e cacofonie!
A prevestit boss de mult, și după câțiva ani s-au îndeplinit profețiile ei, sunt de fapt ale ei nu a lui nostradamus! Tu ești nihilist în tot, nici în existenta ta man nu crezi, om de 40 de ani stai numai in casa ca un copil preșcolar. O avea dovada pe sora ei când spunea, nu vezi ca sunt dovezi oficiale ale unui televiziuni, nu de pe radio șanț, fabulații. Du-te în Bulgaria dacă nu crezi, la sora ei poate mai trăiește.
Tu nu crezi în nimic, de aia nu ai evoluat ca nici în tine nu ai crezut, asa sunt nihilistii

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

O spus dinainte, aveam eu dovada cu clipuri pe YouTube când prevestea despre covid, înainte de pandemie, deci sa fim serioși. Fiecare cu părerea lui, eu am treaba, nu mai vorbesc despre babe, și asa nu folosește la nimic, e moarta. Unii mai ieșim și afara, nu stam numai în casa. O seara buna.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, se mai intampla sa nu pun virgula aia, nu asta era important ci subiectu.
Nu am cum sa cred in prostii.
Ai vazut tu cu ochii tai ca a zis inainte? Ti-a zis tie personal, ai scris pe hartie cu data cu tot si s-a intamplat?
Sau te iei dupa ce scrie, se arata, se spune?

Cu data, nu asa ca va fi ce va fi, ca asa o poate nimeri, ca va fi o pandemie, ca va fi cutare sau saracie, etc.

Mie sa-mi zici asa "pe data de cutare ora cutare, se va intampla cutare", si daca de trei ori ghiceste cred.
Eu scriu pe hartie, iau hartia la mine, si sa vad eu ca se intampla.
Nu asa.

Nu ma int ce a aratat, ce s-a scris, ce s-a zis.

In general inginerii, aia cu politehnica tocmai ca au cap, nu prea cred in astea si au evoluat destul, ca tocmai, politehnica e printre cele mai grele facultati mai ales automatica, deci nu intamplator multi din aia nu cred in astea, ca vad logica si absurdul, ca si la religie la fel.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Man, dinainte cu 3 ani, sau mai mult vedeam pe YouTube mai multe prevestiri ale ei, într-un- ul din "ele" relata ca o prezis și pandemia covid ca va apărea în 2019, și atacurile talibanilor, deci cu mulți ani înainte. Majoritatea sunt mincinoși, bolnavi, fake profets, dar baba asta era a naibii. Mergi în Bulgaria naibii dacă nu crezi. O chemau aia în Bulgaria la emisiuni, degeaba nu chema o baba dilie care derlireaza.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu sa vad cum am zis, nu am nevoie de altele, sa-mi zica mie cu data, nu asa ca le nimereste, ca poti zice la plesneala si sa fie.

Dar cand e vb cu data, NU poti sa nimeresti, acolo ori e, ori nu e. Ti-am zis, daca era asa era multimilardara sau rapita si nu mai auzeai de ea, era folosita de mari oameni in diverse scopuri. Si daca nu vrei, o sa vrei..au ei grija sa vrei.
Insa nu e.

Mai ales daca are copii, nu se lasa pana nu-i imbogatea oferindu-si serviciile marilor presedinti, masoni, etc.
Te intreba ce vor face tarile vizate de ei, si altele, nu ramanea asa un nimeni.

De ex o rusoaica am vazut pe discovery, pretindea ca are puteri paranormale si vedea prin obiecte, si a fost invitata in SUA! I s-a platit drumu, evident ca a mintit, la test a picat urat testul, dar na, spera ca ii pacaleste sa aiba si ea o viata mai buna.
Deci nu scapi asa daca chiar te tine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Nu confunda un fake, cu un lucru cunoscut în toată lumea.
Eu am încheiat subiectul asta. Nu ma interesează ce spui tu acolo, du-te în Bulgaria pe unde locuia ea și poate afli careva chestii. Dacă chiar e asa nu ma interesează, tu oricum ești giga contra.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Mda, e cunoscut de toti dar tot amarata a ramas, nu exista asa ceva, un om asa devenea cunoscut pe plan international si extrem de bogat. Ar fi sarit TV-urile, radio, internetu si toate despre ea, presa straina, etc, nu asa o stire ratacita.
Intreaba tu de baba cloanta vanga sau cum o fi in Germania sa vezi ca habar n-au aia cine e.

Cine poate face asta e mare, e un eveniment istoric, ar fi ramas in cartile de istorie, era imposibil sa nu fie mondial mediatizat la orice nivel.
Se foloseau de ea sa le zica cand vin inundatii cu data (nu asa aiurea), cutremure, ce vor face rusii, cu ce se vor inarma, ce arme or sa aiba, cat o sa mai stea putin la putere, tu crezi ca lumea merge asa cum crezi tu.
China, ce si cum va fi.
Mai ales ca astia-s hamesiti sa termine rusia si china si nu pot.

Tu nu sti aia ce eforturi fac pentru a exploata eventuala putere psihica sa manipuleze gandurile altora, etc, si ce speculeaza orice de genul daca ar fi, ca sunt turbati sa cucereasca pe altii, sa-i manipuleze, sa-i domine.

Asta e, tu crezi ce vrei.
Atat timp cat nu s-a bagat armata si altii din inalta oculta mondiala, e zero.

Dar na, de aia a mers si religia ca i-au prostit cum te-a prostit si pe tine.
Asta e, ramai in iluzia ta, nu vezi deloc in spate, vezi doar suprafata.
Ca din analiza asta scoti ca e fake totul.

Ca sa nu te mai intreb cum ar putea asta, care e mecanismu, iar nu o sa stii ce sa zici.
Asta inseamna ca evenimentele deja s-au intamplat?!
Pai cum sa se fi intamplat?
Adica cum sa zici ca voi muri pe data de 1 octombrie daca eu inca n-am murit?! De unde sti ca voi muri atunci? Inseamna ca undeva am murit deja, sau cum?
Adica sunt si altundeva in acelasi timp?!

Pai hai sa gandim putin si noi cu mintea noastra.
Dar tu in loc sa fi curios de mecanism si sa dai o parere, etc, tu fugi!

Eu in cazuri din astea ziceam asa:
"ia ma zis hai sa vedem ce ai de zis, sa analizam putin".

Sincer si eu sunt curios de macanism, poate-mi scapa mie ceva, de aia e ok sa dezbatem la o adica.

Daca iti face bine sa crezi si te ajuta, e okey, nu e problema.
Sau ti-e frica ca afli adevaru si asta nu-ti face bine? Ca daca e asa, e ok, e de inteles, dar macar sa fi zis.
Ca asa fac si unii tati care nu-s siguri ca nevasta nu i-a inselat, nu vor sa faca nici un test adn, zice ca tine "nu ma intereseaza".
Ca daca afla ca l-a inselat?! Mai bine nu afla.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Scrii mult și prost man crede-mă. Ea o prezis atacul terorist de pe 11 septembrie cu mulți ani înainte sa se întâmple, a prezis concret. E profeția ei nu a lui nostradamus din coceni. Și cu covid o prezis cu mulți ani înainte ca asta sa își facă apariția dar nu ma stresez eu sa caut clipurile, am lucruri mai bune de făcut decât sa dezbat,, trecutul " nu ai de unde sa ști ca pe vreme aia nu s-au folosit, sau le era frica de ea, avea puteri paranormale.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Bun, si s-a zis inainte ca a prezis?! S-a zis public ca pe 11 sept vor avea loc atentatele? Ai vazut tu undeva ca s-a zis inainte?!
Ca daca da, sunt de acord cu tine.
Vreau sa vad si eu stirea din ziarele vremii ca a prezist asta inainte.
Si cred.

Pai daca se zicea, nu mai murea nimeni, ca fugeau toti din zona pe 11.

Am scris mult cu explicatii pe care tu nu le intelegi probabil.
Fugi ca dracu de analiza.
Nici nu vrei sa-ti pui intrebari cu privire la cum merge treaba, macar, chiar daca cred ca asa a fost.
In primul rand un om inteligent era curios de la sine sa afle si sa dezbata cum ar merge treaba chiar daca era adevarata.

In primul rand ca atacurile au fost inscenarea SUA ca sa aiba motive sa se duca peste Afgani, asa s-ar banui.
Bine, nu zic ca 100 % a fost asa, insa sunt anumite indicii, blocurile alea au cazut f ordonat in jos ca si cum era implozie, vezi? Eu nu sustin o chestie nesigura.
Dar si asa, ar fi salvat viata celor 5000 de victime daca prezicea cu adevarat.
Ca daca zicea era imposib sa nu rasufle stirea si sa umple ziarele macar intr-o parte a lumii.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Nu vreau sa te conving, nu sunt interesat.
Și acest lucru de pe bancnota de 20 de dolari îl negi?
https://a1.ro/......01244.html

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta cu bancnota sincer nu as nega! Ca asta pare posibil, si iti zic si cum.

Ca cine bate moneda acolo? Federal Reserve, deci bogatii SUA.
Si cineva din Federal Reseve stia ce e pus la cale deja, nu era de acord cu crima asta, si a facut asta ca subtil sa se prinda cine se prinde si face o legatura.
Si. dupa aia, au schimbat bancnota ca nu mai era cazul sa apara aia acolo.

Ptr ca NU putea zice asa deschis din motivu care l-am zis eu, ca disparea dintre cei vii si el sau ei, si familiile lor (uite Kenedy cum i-a omorat toata familia), si deci nu avea cum transmite mesajul decat f subtil.
Si l-a pus pe dolar, ca stie ca ala ajunge in mana la toata lumea, adica ca informatia sa fie la toti, si sa se poata prinde cat mai multi.

Aaaa, ca in urma acelor bancnote poti prezice, asta e adevarat! Ca faci legaturi si te prinzi ce inseamna si sti sigur ca asta va urma, insa nu stiai data exacta.

Sunt si nababi care in sufletu lor nu-s asa criminali, si cunoscand planurile la nivel inalt, ca doar ei intre ei is acolo, tradeaza cum pot ei de subtil, ca sa nu aiba probleme.

Are logica destula, vezi? Unde are cum, nu ma pun gica contra.
Daca baba in urma bancnotei a prezis, ai dreptate, chiar asa a fost, adica a ajuns 20 dolari si pe la ea sau la fam ei, aia i-au zis "ca. uite... ceva nou pe bancnota, ce parere ai?", si ea le-a zis "mda, vor avea loc atacuri acolo mai devreme sau mai tarziu, ca asta inseamna".

A intuit f bine.

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Dacă sti câți clienți o sa am mâine ești nr 1

| Adrian5575 a răspuns:

Nu. Mai dau si clarvazatorii buleli.

| mitzuucom a răspuns:

Nu este mereu adevarat ce se poate intampla, pot exista diferiti factori care pot schimba o situatie din viitor.In anumite cazuri pot exista si coincidente.