| anonim_4396 a întrebat:

Daca ai putea sa ai o anumita abilitate gen viteza ca a lui Flash, zbor, super forta etc
Ce ai alege?

23 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Să pot intra în mințile oamenilor.

| Doub a răspuns:

Imunitate absolută în faţa altor abilităţi

| Dorotheea21 a răspuns:

laughing Toate cele scrise de anterepondenti mai sus, toate abilitatile lui Gordon asta al tau, sunt depasite de un personaj, cea mai puternica entitate imaginata in filmele SF.
Pe langa el, Superman, Batman, Wonder Woman, Flash, Skywalker, Hulk si ceilalti par niste hamsteri in metastaza.
Stie cineva cine e?
Hai sa va vad si eu cultura SF. happy

| anonim_4396 explică (pentru Dorotheea21):

De fapt nu-l cheama Gordon, ci Barry Alen
Gordon e un personaj din Green Lantern

| Dorotheea21 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa fie sanatos. happy
Ei? happy Care este personajul cu adevarat omnipotent care ii face de ras pe toti?

| anonim_4396 explică (pentru Dorotheea21):

Mi-ai adus aminte de asta cu faza cu ''Sa fie sanatos''
https://www.youtube.com/watch?v=pg7hFDyZSvA
Tu sa-mi spui care e acel personaj

| Dorotheea21 a răspuns (pentru anonim_4396):

rolling on the floor Letal! rolling on the floor
Inca nu iti spun, vreau sa vad daca e intr-adevar cineva priceput la sf pe aici. happy

| anonim_4396 explică (pentru Dorotheea21):

Pai eu sunt laughing
Dar habar n-am de cine vorbesti

| Dorotheea21 a răspuns (pentru anonim_4396):

rolling on the floor Fie! Dar sunteti de ras... laughing
Se cheama Q. Vine dintr-un loc numit Continium Q, e vesnic, indestructibil, traieste in orice mediu, se teleporteaza oriunde in univers, poate lua orice forma a materiei, poate comunica cu orice forma de viata, etc.
Apare in Star Trek Next Generation si Voyager.
shegherap! big grin laughing

| anonim_4396 explică (pentru Dorotheea21):

Nu mi-ai spus ca nu e ceva Marvel sau DC

| Dorotheea21 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am spus ca este cel mai puternic personaj imaginat de SF iar in exemple l-am inclus si pe Luke. happy Trebuia sa il adaug si pe Chewbacca pentru a se subintelege ca e vorba de TOATA istoria SF, nu doar Marvel sau DC? happy

| anonim_4396 explică (pentru Dorotheea21):

Inca nu m-am uitat la Star Trek
De ceva timp ma uit la serialele de la DC si nu prea ma mai uit la filme

| Dorotheea21 a răspuns (pentru anonim_4396):

Foarte rau.happy
Astazi am sa fiu plecata dar seara m-as bucura sa gasesc cateva intrebari cu adevarat interesante de la tine, nu ca aceea de la Stiinta.
Timpul incepe sa-si modifice cursul in conditii de gravitatie extrema sau in cazul unei viteze apropiate de cea a luminii. Flash se misca pe sol, in atmosfera si conform fizicii elementare, poate doar sa ia foc, NU sa "calatoreasca" in timp. big grin
Te rog sa nu ma dezamagesti, nu vreau sa ajungi chiftea.

| anonim_4396 explică (pentru Dorotheea21):

Dar daca rupi bariera spatiu-timp nu se intampla nimic?
Flash s-a intors cu o zi in urma cand alerga si nu a devenit chiftea

| Dorotheea21 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cati ani ai? happy
Vreau un raspuns sincer, nu ce ai scris la intrebarea Denisei.
Daca iti este jena de o cifra, poti sa-mi scrii in privat.

| anonim_4396 explică (pentru Dorotheea21):

Pai de ce as spune cati ani am?

| Dorotheea21 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru ca asa vreau eu.
Nu e fair sa scriu aici motivul principal.

| anonim_4396 explică (pentru Dorotheea21):

Iar mie nu-mi place sa dau informatii despre mine

| Dorotheea21 a răspuns (pentru anonim_4396):

Bine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa fiu invizibila, la propriu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Să pot șterge anumite părți din memoria oamenilor.

| ălkjmhgf a răspuns:

Să citesc gânduri.

| MariaDN2002 a răspuns:

Hmm...să poti citi gândurile, să te poti teleporta, să poti călătoit doar cu puterea gândului, ăs poti vedea prin orice ( depinde de gust si mentalitate)