| mariuschakra12 a întrebat:

Dacă ai un serviciu de 12 ore pe zi nu mai intri deloc în depresie?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu există conexiune cauzală directă între ele. Un serviciu de 12 ore este mult din punct de vedere al sănătății mentale, totuși.

Răspuns utilizator avertizat
10 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Invers, s-ar putea sa intri in depresie ca te obosesti, nu ai timpul tau sa faci ce vrei.

Răspuns utilizator avertizat
| Mosotti a răspuns (pentru mariuschakra12):

8 ore ajunge, 10 e cam mult, mie mi se pare si 8 cam mult, dar asta e, de ex Stalin zicea ca omu trebuie sa munceasca 6 ore pe zi, ca sa aiba si timp sa evolueze cultural si spiritual.

Si oricum nu conteaza, daca nu ai gene de depresie, nu o faci nici daca muncesti 15 ore pe zi, o sa fi f obosit, epuizat dar atat.

Răspuns utilizator avertizat
| Mosotti a răspuns (pentru mariuschakra12):

Pai asta e adevarul, ca si la diabet, daca nu ai gene de diabet nu il faci, nu conteaza ce mananci, daca ai gene de diabet, il faci si daca mananci sanatos mereu, uite cum a facut mama de exemplu.
Asa si cu depresia.

Asta cu munca ca daca nu muncesti sau nu muncesti nu stiu cat, faci depresie, e vrajeala liberala pentru ca suna asa "daca nu muncesti cat mai mult pentru noi, ca noi sa stam cu p in sus si sa nu facem nimic, nu e bine domne, nu e sanatos".

Dar atunci daca faci depresie de la nemunca, de ce toti boierii, regii si astia nu munceau?! Se distrau toata ziua, erau f sanatosi, asta se stie. Ca daca nu era sanatos sa nu muncesti, munceau si ei, nu? EI puneau pe altii sa munceasca pentru ei.

| Celcestietot a răspuns:

Asta tine de fiecare individ in parte.

| GraniniCuPiersica a răspuns:

La 6 începe la 12 termin pentru mine este o salvare

Răspuns utilizator avertizat
| GraniniCuPiersica a răspuns (pentru mariuschakra12):

Normal ca imi place sa muncesc dar este si o salvare si învață si meserie