| Robert1st321 a întrebat:

Daca am 2 colete din China la track order zice Parcel at destination office for final delivery. Normal când coletele ajung la posta nu trebuie sa primesc o foaie în care să mă informeze?

Răspuns Câştigător
| LPCTSTR a răspuns:

Cand ajung la posta te va suna, eventual, personalul, dar tu nu vei primi nicio hartie inainte.

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Coletele chinezesti vin prin postas, nu prin coletaria postei.
Iti va veni la usa, fara nici o notificare in prealabil. Sau te va suna postasul sa te intrebe daca te gaseste acasa, sau daca poti veni tu dupa el.

| relian a răspuns:

Pachetele care vin din afara UE ajung la posta,nu vine postasu sa le aduca,turbina nu stie ce spune.
Deci posta banui ca te va instiinta ca ai un pachet sau cate ai tu,apoi te duci la posta, verifica aia continutu si cam asta ar fi procedura.
Singura tara unde nu controleaza nimeni nimic, adica sa te duci tu la posta, sa mais tiu eu ce, unde pachetele ajung direct la tine acasa nedesfacute deloc este SUA in rest va controleaza aia si era eu unde sa zic laughing plus ca o sa te mai si taxeze laughing depindxe ce lucruri ai in pachet ce valoare au, deci fctie de valoarea din pachet poti plati si vama si tva