| CosminCSM00 a întrebat:

Daca am avira mai trebuie sa scanez eu la 1 saptamana sau se scaneaza si sterge virusii singur?

3 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Isi face singur treaba. daca detecteaza vreun virus mai ''sanatos''[de ex.troian],il blocheaza si te avertizeaza printr-un bip

| ταξιδιώτης a răspuns:

Detecteaza in timpul unei descarcari\instalari\deschiderea CD\DVD\folder...dar nu detecteaza daca este intr-o arhiva\folder copiat\descarcat inainte de instalarea antivirusului, deci clic dreapta pe o partitie\folder in care ai programe executabile\scan...

| mortallx a răspuns:

Scanezi cand vrei, iar daca-ti intra de exemplu acum un virus in pc, avira ti-l arata automat.