| JetBlueJet a întrebat:

Daca am ceva facut din 95% poliester si 5% elastan, este vreo problema daca voi calca materialul?
Adica se lipeste de fierul de calcat sau chestii de genul asta?

Răspuns Câştigător
8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Depinde de cat cald e calcatorul isi dai seama ca e plastic mai ales polisternul foarte inflamabil e facut din petrol si irita pielea rau

| JetBlueJet explică (pentru RAY):

Deci se lipeste nu :3

| RAY a răspuns (pentru JetBlueJet):

Sincer nu am facut un experiment dar nu cred ca e ok sa faci asa ceva nu vad de ce ai face, ce haina vrei sa calci?

| JetBlueJet explică (pentru RAY):

Rochita...Pare putin botita.Dar o las asa.

| RAY a răspuns (pentru JetBlueJet):

Eu am trening dar niciodata n-am vazut sa se sifoneze

| JetBlueJet explică (pentru RAY):

Poate e mai moale...

| RAY a răspuns (pentru JetBlueJet):

E elastic nu are cum sa se sifoneze, Fibrele sintetice
Se ard ușor și se aleg cu găuri, așa că acoperă-le cu o cârpă umedă, când le calci.

| JetBlueJet explică (pentru RAY):

Thanks.Mie-mi era lene sa caut.