| anonim_4396 a întrebat:

Daca am fost intr-un magazin chinezesc am luat coronavirus? De la piata Gorjului nu din China

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De la chinezarii nu poti lua corona virus, dar de la magazinul alimentar pe unde mergi si-ti starunuta unul in nas, ai toate sansele sa iei virusul.

| Catrice a răspuns:

În carantina cu tine!

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Evident.

| aumih16 a răspuns:

Pai daca ai fost in china! normal! mai ales la wuhan acolo!

| aumih16 a răspuns:

Oricum sa le multumim noi chinezilor pentru ce ne-au facut! si noua! si la altii! oricum daca sunt gasiti vinovati! o sa dea ei de dracu!

| aumih16 a răspuns:

M-am saturat pe bune! tot timpul la stiri! coronavirus! coronavirus! coronavirus! e plictisitor! sa arate si altceva! la stiri! cand o sa se termine aceasta nebunie! cand! cand! dumnezeul mamii ei de treaba!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Adevarul e ca tot ce e legat de chinezi, mai nou, e corona virus. Pentru oamenii de pe glob asa stau lucrurile:
Englezi = ceai, regina angliei
Francezi = Turnul Eiffel
Italieni = paste
Romani = dracula
Japonezi = animeuri, festivalul florilor de cires
Canada = frunza de artar, ratoni
America = Donald Trump, fast-food
Irlanda = curcubeu, trifoi cu patru foi, noroc, oala cu aur
Chinezi = coronavirus

| nukeyly a răspuns:

1. hmmm, coroana-virus sta doar in magazine chinezesti? sigur poate sta si pe sticla de la icoane care erau sfinte/sterile pana ieri... depinde de vânt
2. corona-virus este foarte periculos, se poate transmite prin:
- wifi, 5g si 2g(dar nu prin 3g); sms si bitcoin
- carota-virus si mai este contagios lejer la 30.000 de ani lumina fara nici un motiv clar conform ultimelor studii galactice

| Mariarobertina300000000 a răspuns:

Doamne...
Stiu ca pare foarte rau dar nu va mai ingrijorati atat in priviinta acestui lucru!
Atata timp cat nu a tusit nimenu langa tine, nu ai dat noroc cu nimeni si ai dus mana la gura nu esti bolnav.
Asta se ia prin contact direct cu o persoana infectata...
Prin strangere de mana si nu te ai spalat dupa si daca acea persoana a tusit sau stranutat in palma si nu s-a spalat.
Igiena personala, e lucrul care te protejaza.
Si apropo. Afecteaza in mare parte batrani si copii, adica persoane cu o imunitate scazuta!
Nu va mai speriati asa de rau! Doar aveti grija la igiena!
Si daca ai simptome du te la spital nu sta sa dai si altora!

| supadeceapa a răspuns (pentru Mariarobertina300000000):

Coronavirusul uneori nu are simptome. Deci chiar dacă nu tușește omul sau strănută poate fi purtător de boală și să o răspândească și altora prin aer! Nu mai respirați lângă oameni. Stați cât mai mult izolați! Luați-vă draperii groase.

| Aligator0108 a răspuns:

Da, ai luat coronavirus. Trebuie să te prezinți la autorități ca să te extrădeze într-o țară unde să nu răspândești virusul (și paranoia care vine cu acesta). S-ar putea să te trimită în Madagascar (în habitatul lemurienilor, vei mânca numai păstăi de vanilie în acest caz), Groenlanda sau chiar într-un stat american: Alaska, acolo la foci. Pace!