| Friendd a întrebat:

Daca am peste 8 absente nemotivate la ora de sport, mi se scade nota la purtare? Scaderea notei la purtare poate influenta si premiul de la sfarsitul anului scolar? Adica daca am note bune iau premiul I, dar daca am nota scazuta la purtare ( din cauza absentelor ) imi da premiul II?

Răspuns Câştigător
| purplegirl1234 a răspuns:

Daca ai peste 10 absente nemotivate atunci ti se scade un punct la purtare si da, are legatura cu premiul intai, in sensul ca la sfarsit se face o medie a purtarii si daca la purtare o sa ai 9 sau 8 in loc de 10 poate sa iti afecteze media generala. Sper ca te-am ajutat!:*

1 răspuns:
| AnneMarri a răspuns:

Da, mai bine ţi-ai motiva absenţele şi n-ai mai lipsi deloc.