| anonim_4396 a întrebat:

Daca apare un sport dupa un alt sport insa cu alte reguli, este legal? de exemplu: biliard cu aceeasi masa cu aceleasi bile insa un alt mod de al juca si cu alte reguli! poate fi recunoscut ca un joc nou?

3 răspunsuri:
HepHap
| HepHap a răspuns:

Desigur. In plus, masa de biliard si bilele reprezinta doar instrumentul. Uite un alt exemplu: cu cartile de Poker, si plecand de la regulile de Poker, s-a inventat Texas Holdem.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hephap de texas holdem nici nu am auzit, o sa ma interesez happy
de biliard pot spune ca m-am interesat iar biliardul e; cum sa spun... denumirea principala a sportului! Biliardul are zeci-sute de varinate cum ar fi carambol, 8-ball, 9-ball, snooker, etc deci nu vad a fi o problema de a aparea o alta varinata a jocului! insa nu stiu daca ii trebuie o licentza sau alte treburi de genul! stie cineva?