| MдĐдLiNид a întrebat:

Daca ar fi sa existe un razboi intre vampiri si oameni, cine credeti ca ar castiga?

Stiu ca a sa spuneti ceva gen, logic ca oamenii, dar vreau argumente, punand la socoteala ca nu toate chestile care sunt aratate in filme sunt adevarate.

Sa zicem ca vampirii nu ar fi sensibili la argint sau usturoi, nici nu ar arde instantaneu la contactul pielii cu soarele, doar s-ar prajii, ca noi cand stam 7-8 ora la plaja si aratam ca niste curcani la cuptor.

Ar putea omenirea asta mizera sa treaca de o criza, punand la socoteala ca va fi o lupta intre animale, fiindca eu nu mai consider societatea din ziua de astazi tocmai civilizata?

5 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Probabil ar câştiga vampirii.Ei pot să omoare oameni şi nu au probleme. Oamenii odată ce mor, nu se mai întorc.Dar vampirii nu trăiesc în zilele noastre.E doar un mit.Pentru cei ce publică tot felul de cărţi cu şi despre vampiri, pentru ca lumea să îşi delecteze simţurile şi să iasă bănişori din publicarea cărţilor.Dar tot vampirii ar câştiga, hrănindu-se cu sângele oamenilor. Ştii... Draculase hrăhea cu sânge de virgine.Deci e posibil să câştige totuşi oamenii.E strâns războiul. laughing

| mona a răspuns:

Ar fi o lupta pe viata si pe moarte si vreau sa cred ca vor castiga oamenii

| Aiwendil a răspuns:

Nu cred ca s-ar ivi un razboi intre oameni si vampiri pentru ca vampirul are nevoie de om ca sa se hranesca.
Si daca ar fi ne-ar invinge vampiri, in nicun caz oamenii.Noi murim si gata.Ei continua sa traiasca.

| MдĐдLiNид explică (pentru Aiwendil):

S-ar isca, dar stii daca ar castiga, nu ne-ar extermina ci ne-ar tine ca animale de casa.

| thealchemist a răspuns:

Daca vampirii ar exista e clar ca ar cistiga orice fel de razboi cu oamenii.
problema e cu cine s-ar mai hrani dupa?