| LePotato a întrebat:

Daca ar fi sa schimbi ceva in viata ta, ce ai schimba? (Ai schimba ceva?)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred că aş schimba ceva, până la urmă toate acţiunile şi deciziile mele din trecut au ajutat în formarea mea şi a personalităţii mele.
Chiar dacă unele nu au făcut o treabă prea bună atunci, acum aş ştii cum siguranţă cum să le evit, şi nu, nu cred în proverbul "omul când greşeşte învaţă", omul învaţă în momentul în care nu mai are nimic de pierdut şi a greşit în nenumărate rânduri.
Deci, probabil nu aş schimba nimic, mai ales că ar putea să existe anumite consecinţe ale acestui lucru, cum e şi cu călătoria în timp..stai, exagerez.
Dar n-aş schimba.

16 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sa o aduc pe maicamea langa mine si sa reusesc macar obtinerea unui credit ipotecar pentru un apartament aici unde ma aflu, vremea e faina numai vant cu ploi la ocazie

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

As face operatia de apendicita acum 30 de ani cand mi-a zis un medic. Acum trag consecintele.

| TrainNo2 a răspuns (pentru Salontanul):

Nu am mai auzit asa ceva. Pai si ce complicatii ai suferit de-a lungul timpului? Adica 30 ani? Please!

| Salontanul a răspuns (pentru TrainNo2):

Acum 30 de ani un medic mi-a zis sa ma operez si sa scot apendicele ca face numai necazuri. Acum 5 ani si ceva am avut apendicita. Medicii au zis ca am hepatita. M-au tinut cu puroiul in mine si am facut peritonita ( s-a spart apendicele). Puroiul a intrat in sange si am facut septicemie. Din septicemie numai 10% scapa. Eu am scapat dar acum fac ocluzie intestinala sau puroi perianal. De aproape 6 ani ( in 28 februarie se implinesc 6 ani) am facut 9 operatii.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Si asta e adevarat dar daca ascultam de medic acum 30 de ani eram astazi sanatos. E si vina mea.

| Doub a răspuns:

Nu, nu aş schimba absolut nimic.

| Dariusuu a răspuns:

Aş vrea să am mai mult tupeu atât. Mult tupeu şi să învăţ în fiecare zi să fac din fiecare clipă o sărbătoare, să mă arunc în fiecare secundă, să simt că-s viu!

| gemeni6226 a răspuns:

Da,daca as putea sa ma intorc in timp as face mai multe economii.

| syd2 a răspuns:

As schimba perechea aia rupta de ciorapi care sta in dulap, am nevoie de alta, si cam atat.Tu cred ca ai schimba totul, da, ca nu pe degeaba ai dat intrebarea, cred s-a intamplat vreo fatalitate care te-a lasat perplex si vrei sa "ne" intrebi daca am schimba ceva. Désolé si je vous ai fait en colère, stiu ca e de pe translate da oricum suna mai frumos in franceza.(Si nici nu stiu daca e corect macar gramatical pentru nu stiu nici o boaba de franceza, doar bonheur si mais dar asta e alta )

| WhiteLife a răspuns:

As invata mai putin, as petrece mai mult timp cu familia, mi-as face mai multi prieteni, as merge in mai multe excursii/drumetii, as citi mai multe carti si mi-as cumpara o pisica happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, cu siguranţă că nu ştiu laughing.
*Dacă te referi la ceva ce aş schimba la mine că persoană, moral.
-> poate aş învaţă şi eu în sfârşit că atitudinea pe care o adopt prima dată faţă de persoane contează şi aş deveni mai rece, mai nepăsătoare.
Bine, până la urmă asta sunt şi acum, doar că aş vrea să fiu mai mult, să ajung la spital cu durere în cot atât de mare faţă de alte persoane.
Şi celorlalte persoane, căci există şi cele care merită să ştiu să le arăt că pot să fiu şi umană.
*Dacă te referi la ceva ce s-a întâmplat în viaţa mea şi aş schimba.
->nu, n-am nimic de schimbat, am primit toate chestiile cu măsură, iar din cele în care s-a exagerat cu cantitatea am învăţat lucruri.
Deci, mda, mhm.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuia
sa fi dat
din prima
la
filologie
ca mor
nu stiu nimic la latina
a j u t o r
plang ma sinucid

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ceva timp ma gandesc sa schimb ceva in viata mea, dar daca fac schimbarea asta imi voi schimba intreaga viata, poate din cauza asta nu sunt complet decisa... sa o fac.

| Dugalle a răspuns:

Depresia. Imi e o veche prietena de-a mea. Ne stim cam de 8 ani.

Ma refer la depresie ca boala psihica si nu ca stare sentimentala trecatoare.

| MrLucas a răspuns:

M-as dedica mai mult familiei si as repara greselile facute.