| PinkFlowers a întrebat:

Daca ar fi sa schimbi ceva la modul in care ai fost crescut, ce ai schimba?

31 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu as schimba nimic!
Desi nu am fost bogati si am trait in lipsuri (ca deh, era comunism), am avut niste parinti minunati (dumnezeu sa-i odihneasca), care ne-au oferit toata dragoste lor, o educatie buna si orice a fost posibil pentru ei, sa ne vada pe toti in scoli si apoi realizati in viata.

| Freya1 a răspuns:

Mie mi-a placut copilaria mea din niste privinte, dar am si nemultumiri.
Cred ca daca tata nu consuma alcool, mama avea mai mult timp de mine si incercau sa ma integreze mai mult in societate de mica acum era altfel.

| SilentRain a răspuns:

Absolut tot

| Hammurabi a răspuns:

Absolut nimic.

| sofisis a răspuns:

Nimicuta!

| Superior a răspuns:

Nimic.
Au sacrificat totul pentru mine, mi-au oferit multe.
Tatal meu este mort din pacate (Dumnezeu sa-l odihneasca).
Mama s-a chinuit sa ma intretina si sa-mi faca poftele. M-a sprijinit in orice.

| Endoryus a răspuns:

Nimic

| PinkFlowers explică (pentru Endoryus):

Inseamna ca ai fost educat bine ori te-au autoeducat

| anonim_4396 a răspuns (pentru Endoryus):

Cum de?

| Endoryus a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce as schimba ceva? Da, nu as dori nici ratatilor care nu ii am la suflet asa copilarie dar cu toate astea, nu, nu as schimba nimic. Mai bine cum sunt acum decat un ratat din ala care la 30 de ani sta in casa cu parintii. Mai patetici sunt aia care se cred mari indipendenti dar stau cu parintii rolling on the floor. Nu conteaza ca la cea mai mica problema sunt acolo pentru ei, nu, ei sunt mari indipendenti. Atat de limitati ca nu isi vad propria prostie.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Sa fiu mult mai indiferent fata de ceilalti si sa fii crescut cu un tata adevarat, nu cu un incompetent ca asta pe care il am.

| Justme1997 a răspuns:

Ceva afectiune nu ar fi stricat

| PinkFlowers explică (pentru Justme1997):

Da, din pacate am mai auzit cazuri in care copiii nu se simteau iubiti

| Theo94 a răspuns:

Familia cu una mai buna.(nu m-am referit la mod)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Modul de a lua decizii, a simti si actiona pe cont propriu

| PinkFlowers explică (pentru anonim_4396):

Dar acum faci chestiile astea?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-ar placea sa schimb faptul ca am crescut...

| August99 a răspuns:

Bataia inutila.

| sopranaCadaverica a răspuns:

Ar fi trebuit sa-ncerce sa nu puna asa de mult accentul pe rezultatele scolare si ''concurenta'' intre mine si altii de varsta mea. Sau compararea cu alti copii... Parintii n-ar trebui sa faca asemenea lucruri, afecteaza mult copilul fara sa realizeze. Pentru ei sunt traume si cresc cu ele, la maturitate avand sanse de a fi frustrati, complexati.

| EcceHomo a răspuns:

Da,m-a deranjat că în loc de puf de gâscă, au folosit de rață, când m-au crescut.
De acolo şi porecla.sad

| mentholinks a răspuns (pentru EcceHomo):

Ratusca cea urata?

| PinkFlowers explică (pentru mentholinks):

De care vrea ea elohimul

| mentholinks a răspuns (pentru PinkFlowers):

Eu eram curios de porecla. Dar nu ma mai intereseaza.

| EcceHomo a răspuns (pentru mentholinks):

Nu,Daffy duck.happy

| BadAngel3 a răspuns:

Violenta.

| PinkFlowers explică (pentru BadAngel3):

Off, imi pare rau ca o trebuit sa treci prin asta.

| gabriielaaa a răspuns:

Mias dori să încep alfel viața.

| Catalina990099 a răspuns:

Sa învăț sa nu imi pese de ceilalți. Sa ma gandesc mai mult la mine, decât la altii.

| MGEORGESCU a răspuns:

N-as schimba nimic, sunt mandra de modul in care parintii mei m-au educat si m-au crescut, mi-au oferit libertate si incredere, mi-au oferit dragoste si atentie, mi-au oferit tot ce au putut atunci cand s-a putut, nu m-au limitat si nu m-au obligat sa fac lucrurile care nu-mi plac, mi-au oferit cei 7 ani de acasa pe care ii pretuiesc pana mor, m-au sustinut intotdeauna si au avut rabdare cu incapatanarea mea si cu tot ce reprezint eu. Sunt ceea ce sunt azi datorita lor, datorita rabdarii, increderii si suportului necontenit, nu pot decat sa le multumesc si sa le sarut mainele care au muncit pentru mine!