| AlexMaftei2001 a întrebat:

Dacă ar fi sa va mutați în alta tara din Europa, care ar fi aceea și de ce?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Olanda. In principiu datorita infrastructurii.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Toate au avantaje si dezavantaje. In momentul asta mi-as cumpara casa in Suedia, pentru ca sunt ieftine, salariile sunt bune, iar oamenii primitori.
Dar tara nu e tocmai frumoasa, m-as plictisi foarte repede.

| relian a răspuns:

Italia, in primul rind, aia nu platesc deloc taxe pentru case, si teren, zero taxe.
Fctie de ce situatie ai, poti sa te muti in sudul Italiei, caz in care gasesti case f ieftine, dar si in nord gasesti, nu trebuie neaparat sa stai in centru unui oras mare.

Taxele conteaza f mult, sa nu platesti taxe la casa in care locuiesti, mi se pare ceva normal logic, dar uite ca logic nu prea se mai gaseste in lumea asta.

Clima in Italia este f bilnda, in sud nici nu mai trebuie sa faci caldura laughing chiar si in nord, daca stii ce sa faci la o casa nu mai ai nevoie de caldura.
Limba este usora, cea mai apropiata de romana, joburi se gasesc pe acolo, oamenii is ok.
Ai ce face, locuri frumoase, ce Suedia ce rahat Grecia ce spun unia pe aici.
Italia este singura tara din Europa care are taxe zero la proprietati, rar mai gasesti asa ceva, prin Africa si ceva asia mica, dar acolo nu sta nimeni laughing

Cam astea ar fi mottivele, limba usoara, asemanatoare cu romana, taxe zero, tara frumoasa, clima la fel.

| LordCristobal a răspuns:

In Europa singura tara in care m-as muta ar fi Grecia, e o tara cu vreme frumoasa si e apropiata cultural de noi.
Si cred ca poti sa iti faci si un trai decent acolo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu m-aș muta in nicio țară din Europa, în schimb m-aș muta într-o țară din America de Sud, de exemplu Argentina sau Venezuela. In principiu pentru că știu limba spaniola și pentru că-mi plac țările exotice. ❤️

| 1234568807 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si eu vreau in los angeles, dar din pacate trebuie sa ne multumim cu tara in care ne-am nascut laughing