| VictorJulien a întrebat:

Voi ați vrea să vă mutați in alta țară? dacă da, care și de ce?

50 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Planuiesc sa ma intorc in 2025 fix cand e gerul iernii. Cauciucuri de iarna si calare pe cai. Am plecat de la 13 ani dar totul are o limita, ma trage dorul de oras (natal)

| MihaelaDart a răspuns:

Locuind in acest moment in Grecia, chiar daca mi-a devenit precum a doua casa, as veni oricand acasa in Romania (undeva prin Transilvania la sat), doar pentru simplu fapt ca viata este mult mai ieftina, taxele si impozitele la fel, cat si de ati achiziona o casa la tara este mult mai ieftina fata de tara unde sunt.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

În Japonia, datorită Zen Budism.

| Drimmero a răspuns:

Odata picat acolo greu te mai ridici la suprafata, grija mare.

Ala esti tu? Ce ai imbatranit asa?

| raMLesS a răspuns (pentru Drimmero):

De la stres.
Cand statul iti ia 40% din venit, normal ca imbatranesti.

| Drimmero a răspuns (pentru raMLesS):

Ultima oara erai un pustan pletos si cu ceva barba asta din ce imi amintesc si putin guraliv, acum ai ajuns mai rau tatele care barfesc la poarta

| raMLesS a răspuns (pentru Drimmero):

Stai sa ma vezi la batranete

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nee.

| Celcestietot a răspuns:

Daca ar fi, probabil ca in Japonia, este o tara draguta.

| DarthNiger a răspuns (pentru Celcestietot):

Si eu tot in Japonia as dori sa ma mut.

| Celcestietot a răspuns:

Tu unde ai alege sa te duci?

| VictorJulien explică (pentru Celcestietot):

Hm,greu de ales, sunt multe țări în care se trăiește foarte bine, dar cred că cele mai bune țări unde să trăiești sunt cele nordice, acolo sunt cei mai fericiți oameni!?

| SilentRain a răspuns:

Narnia

| VictorJulien explică (pentru SilentRain):

În Palilula e mai fain!

| SilentRain a răspuns (pentru VictorJulien):

Nici Vaslui nu suna rau

| VictorJulien explică (pentru SilentRain):

Siberia,pare un loc minunat, am auzit ca e si Moș Gerilă pe acolo.

| SilentRain a răspuns (pentru VictorJulien):

Oriunde e frig e perfect pentu mine

| Nemessys a răspuns:

Nu, pentru ca sunt taxele extrem de mici aici și traiul de viata ieftin.

E fain sa câștigi euro / dolari și sa trăiești pe lei.

| raMLesS a răspuns (pentru Nemessys):

Sa vezi ce faina e acolo birocratia si industria.

| raMLesS a răspuns (pentru Nemessys):

"Nu, pentru ca sunt taxele extrem de mici aici" Mici pe dq laughing statul iti ia 40% din venituri.

| Nemessys a răspuns (pentru raMLesS):

I-auzi... In ce situatii?

| raMLesS a răspuns (pentru Nemessys):

Daca nu lucrezi normal ca nu stii.

| raMLesS a răspuns (pentru Nemessys):

In plus cred ca esti si virgin.

| Nemessys a răspuns (pentru raMLesS):

Cand ai un SRL iti ia 3% impozit + 5% pe dividende, adica 8% in total. Se poate si 1% daca ai macar un angajat. La asta ma refeream eu cand spuneam ca taxele sunt extrem de mici. Unde mai vezi tu impozit de 1%?

Sunt curios, cum s-a mutat conversatia noastra de la taxe la viata mea sexuala? Doar pentru ca am zis ca in Romania taxele sunt extrem de mici si te-am intrebat in ce situatii statul iti ia 40%, asta te face pe tine sa crezi ca eu sunt virgin? Lumea devine din ce in ce mai interesanta.

| raMLesS a răspuns (pentru Nemessys):

Atat e impozitul in Romania, poti sa calculezi de aici venitul: https://neuvoo.ro/......ul-fiscal/

Crezi ca toata lumea are firma si angajati? Dai in mod indirect detalii despre viata ta sexuala din argumentele pe care le aduci.

| Nemessys a răspuns (pentru raMLesS):

Nu am zis ca toata lumea trebuie sa aiba firma si angajati, am vorbit doar de situatia mea si motivul pentru care nu as pleca in alta tara.

Vreau sa stiu si eu ce argumente am adus.

| raMLesS a răspuns (pentru Nemessys):

Vezi ca vorbesti cu un campion al zilei asa ca te rog nu ma lua la misto ok? iti multumesc!

| Nemessys a răspuns (pentru raMLesS):

Mai bine spus campion al prostiei.

| raMLesS a răspuns (pentru Nemessys):

Ce glume... trist.

| raMLesS a răspuns (pentru Nemessys):

Te mai cheama si Nemessys.

| raMLesS a răspuns (pentru Nemessys):

Inca esti copil, nici nu stiu daca esti la facultate.
Asteapta sa o termini si sa incepi sa lucrezi, ai sa vezi cum te trezesti la realitate dupa ce iei cateva palme peste fata de la viata.

| Nemessys a răspuns (pentru raMLesS):

Pentru ceea ce vreau eu sa fac, nu-mi trebuie facultate, pot invata si singur.

Lucrez deja, anul asta imi fac a3-a sursa de venit. Deja mi-am dat seama cu ce,, adult cu experienta de viata" vorbesc aici.

| raMLesS a răspuns (pentru Nemessys):

Pai ti-ai dat, la cat de mult castig eu, cand vine statul si imi ia aproape jumate din ce castig, mi se pare deja furt.

| Nemessys a răspuns (pentru raMLesS):

Cand in prezent ai asigurare de sanatate si la batranete o sa ai o pensie, in continuare o sa ti se para furt? Cand apelezi la politie si nu trebuie sa dai niciun ban, la fel, tot crezi ca mai este furt?

| Drimmero a răspuns (pentru raMLesS):

"Vezi ca vorbesti cu un campion al zilei asa ca te rog nu ma lua la misto ok? iti multumesc!" Cati 15 ani ai dupa asa hal de replica?

Nu e prima oara cand te vad ca ataci gratuit pe cineva pe aici, ai devenit cam frustrat si pici catre prapastia penibilului, e pacat pentru ca erai user ok pe vremuri.

| raMLesS a răspuns (pentru Nemessys):

"si la batranete o sa ai o pensie, in continuare o sa ti se para furt?" Daca stai pe baza pensiei, mori de foame laughing asta e o mentalitate complet gresita, statului nu-i pasa, il doare-n cot de tine.
Bunicii mei au muncit cred ca aproape 50 de ani, si acum la un loc abia au 2000 de lei, unde e dreptatea?

Mi se pare furt pentru ca ei cu banii astia nu fac NIMIC, ii baga in buzunare.
De-aia avem industria de c**at, sistemul de educatie la fel, spitale vai de capul lor, de sosele nici nu mai zic.

| raMLesS a răspuns (pentru Drimmero):

Baiatu, mai usor, nu asa se vorbeste cu campionii zilelor de mult apuse, iti multumesc frumos!

| Nemessys a răspuns (pentru raMLesS):

Atunci du-te si da-i in judecata.

| raMLesS a răspuns (pentru Drimmero):

Doar uita-te la poza mea de profil laughing

| raMLesS a răspuns (pentru Nemessys):

Te dau pe tine

| Nemessys a răspuns (pentru raMLesS):

S-o vad si pe asta.

| gemeni6226 a răspuns:

In Elvetia, pentru ca aerul e curat tara e curata si imi plac foarte mult muntii.

| raMLesS a răspuns:

Civilizatie!

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Germania clar. Pentru ca imi place cultura lor, ca sunt reci si muncitori

| mont a răspuns:

Nu, îmi e mult prea greu cu limbile străine. Iar in Moldova nu prea as avea de ce sa ma mut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sua

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, însă mi-ar plăcea să vizitez o grămadă de țări. Dar să zbor cu avionul până acolo...pentru că am rău de mașină pe distanțe lungi atunci când nu conduc. Un tur al lumii cu avionul nu sună rău. big grin

| troleibuz a răspuns:

Nu. Studiile mele nu prea ar avea valoare acolo.

| XxEddyXx31 a răspuns:

In Panama.
Aproape ca nu sunt taxe acolo.

| madagolub a răspuns:

Aș dori sigur pentru că vreau să încerc noi oportunități și să văd cum trăiesc alte persoane.M-aș muta în Spania sau Olanda.