| AnaMarieta a întrebat:

Dacă ați avea o colega la munca,ce se îmbracă în colanti dar ea sa arate si sexy, va atrage atenția?

13 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ar trebuii sa aiba mai mult respect pentru compania care lucreaza, ca la munca nu se merge in colanti, ci imbracata decent, ca nu se duce la cluburi de striptese sau la sala de gym, ci intr-o cmapnie unde munceste.

Ma rog, este decizia comapaniei si probabil va fi chemata la HR sa i se explice ca nu este tinuta adecvata sa te prezinti la munca.

| lpavel a răspuns:

Mai mult ca sigur!

| AnaMarieta explică (pentru lpavel):

Vreau sa merg la munca îmbrăcată asa, si eram curioasă ce reacții vor fi luni!

| anonimulll12345 a răspuns (pentru AnaMarieta):

Cum te vei imbraca mai exact?
Exemplu aveam o colega a venit in colanti rozi cu bikini negrii pe dedesubt. Alta cu sfarcurile la vedere desi avea ceva sutien foarte subtire pe dedesubt

| AnaMarieta explică (pentru anonimulll12345):

Colanti dar nu transparenti si tricou mulat

| AnaMarieta explică (pentru anonimulll12345):

Ai mai putut lucra cand ai vazut o?

| anonimulll12345 a răspuns (pentru AnaMarieta):

Imi cautam lucru in spatele ei. Sefii n-au treaba daca angajatele se imbraca sexy ba chiar te poti pune bine pe langa el.

| AnaMarieta explică (pentru anonimulll12345):

Logic! șefii vor producție nu ii intereseaza tinuta!

| anonimulll12345 a răspuns:

Am fost inconjurat de asa colege in colanti de multe ori transparenti si tricou la fel, practic nu mai era nevoie sa se dezbrace ca am vazut totul. Da asta se intampla in europa de vest, in Romania din ce am vazt fetele se imbraca mai decent exceptie orasele mari dar si acolo numa rar. In schimb in vest pe langa faptul ca se imbracau cu totu la vedere fetele sunt mai fidele comparativ cu romancele. Diferenta de mentalitate e mare
Ochii mei fugeau dupa ele bineinteles

| AnaMarieta explică (pentru anonimulll12345):

Iti plăcea să le vezi asa?

| anonimulll12345 a răspuns (pentru AnaMarieta):

Normal ca imi placea da mai greu ii sa te concentrezi la lucru in asa conditii, iar de puneai mana sau ceva instant te dadeau afara. In Romania desi fetele erau imbracate mai decent erau curtate si pipaite de barbati

| anonimulll12345 a răspuns:

Cum a fost azi la lucru in colanti si tricou mulat? Ai avut sutien pe dedesubt?
Ce am vazt mai demult si mi-a placut la nebunie: femei cu blugi stransi pe ele si lenjerie trasa sus de tot, cand se aplecau li se vedea partea de sus a chilotiilor sau si mai mult, era una care facea intentionat pentru a se baga de seama cu tipi pentru beneficii

| RedMarr a răspuns:

In limita decentei, nu e o problema. Sunt convins ca o colega/femeia stie ce si cum sa poarte (nu neaparat colanti).