| GabbyGabriella64 a întrebat:

Daca ati avea rude foarte apropiate cu care parintii vostri au fost dintotdeauna in relatii tensionate dar au tinut totusi legatura si au incercat sa pastreze niste aparente pentru ca "sunteti neamuri de sange si nu e bine sa rupi legatura cu neamurile" ce ati face? ati pastra si voi aceleasi aparente in continuare sau ati rupe orice legatura?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce as tine legătură cu cineva cu care nu mă inteleg?

| GabbyGabriella64 explică (pentru suntserios):

Pentru ca sunteti rude de sange iar rudele de sange n-au voie sa stea certate.cica

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

As pastra relatia formal, la fel cum fac si cu fostii colegi, profesori, colegi de serviciu... Adica un salut si dialog scurt, la nevoie.
As rupe legatura doar daca as avea un conflict direct cu acele persoane.

| Hammurabi a răspuns:

Relațiile părinților sunt ale părinților, relațiile mele sunt ale mele.
Nu mai au nici o legătură când depășești o anumită vârstă (de obicei când pleci din casa părinților).