| GoldenZenith a întrebat:

Daca ați deveni milionari (in euro, he he!) peste noapte, ce procent din banii respectivi ați dona unei cauze nobile?

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Mi-aș dona mie toți banii. Nu am încredere în instituții așa că aș participa activ în acte de binefacere. Aș studia despre diverse lucruri și mi-aș lua ca parteneri cei mai înflăcărați lucrători în ajutorul social. Nu am încredere în intermediari așa că aș pune umărul cot la cot cu alții pentru ajutorarea celor aflați în nevoie. Aș învăța să construiesc case cot la cot cu oamenii din anumite comunități. Aș găti și servi oamenii înfometați. Aș participa activ la curățarea oceanelor de plastic și deșeuri. Aș ține conferințe pe diverse teme în toată lumea și aș ajuta la educarea comunităților defavorizate. Tot felul de chestii. Având în vedere că trebuie și să trăiesc în timpul ăsta probabil se vor duce spre acte caritabile cam 70% din bani. După ce s-ar termina toată suma probabil aș continua să am același stil de viață, ca partener în proiectele altora.

40 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

30%.Daca nu as dona nu m-as simti bine, nu m-as putea bucura de bani in totalitate si cu adevarat stiind ca am foarte mult iar altii mor de foame.

| Speed99 a răspuns:

Deloc. I-as investi in a face si mai multi bani, apoi m-as gandi la donatii.

Răspuns utilizator avertizat
| GoldenZenith explică (pentru Speed99):

Cam pe aproape cu mine, Speedy Razor laughing

| Speed99 a răspuns (pentru GoldenZenith):

Ce pot spune, geniile gandesc la fel.

| RAY a răspuns:

As dona pentru un proiect stiintific care ar ajuta umanitatea, e greu de spus cat as dona dar mas implica si eu la propiu, poate si tu

| GoldenZenith explică (pentru RAY):

Cum sa nu. Doar facem parte din familie amândoi.

| RAY a răspuns (pentru GoldenZenith):

Desigur surioara

| Drimmero a răspuns:

Avand in vedere ca voi avea la bani de ma plictisesc, as putea dona o gramada,, undeva la 40-50%, tu?

| GoldenZenith explică (pentru Drimmero):

laughing eroule!
Habar nu am. mai întâi ii folosesc pentru ce am nevoie și ce rămâne, donez. Eu nu sunt așa buna la suflet.

| Drimmero a răspuns:

Ce as putea face cu atatia? Bun, imi iau ce-mi pofteste inima, dar te plictisesti apoi cand ai totul))))

Ar trebui sa lasi de la tine in viata, dar nu mereu.

| Freya1 a răspuns:

Nu...Mi-as lua ce imi lipseste mi-as face o afacere si i-as pune in banca sa imi iau dobanda.Ce milionari ma ajuta pe mine?

| LoveSleep a răspuns:

Auzi la Drimmero, ar dona 50% =]]]
Glumeț băiat.

Frumoasă poză de femeie de 45 singură și la ciclu. Dar măcar nu mai primești mesaje cu tentă sexuală pe privat.

| GoldenZenith explică (pentru LoveSleep):

Qt.

Răspuns utilizator avertizat
| Donsavas a răspuns:

Îți pot spune ca as investi banii în spitalele de psihiatrie dar nu îți pot spune cât, oricum nu asta contează.

| GoldenZenith explică (pentru Donsavas):

Ești primul care spune asta happy

| Nemessys a răspuns:

Depinde...
Poate incerc sa fac rost de ceva prin care sa-i inmultesc, imi mai cumpar ceva pentru mine apoi donez unei cauze nobile. La ce i-as dona? Ei bine. pentru copii care au diferite boli si tratamentul costa foarte foarte mult si alte oameni mai necajiti. La saracii de pe strada. Ei bine, frate. sunt prea multi de genul asta. Tiganii se inmultesc precum gandacii. straight face Daca tot stau ei atata si cersesc bani, de ce nu ar cersi si un prezervativ? straight face Adica serios. abia daca reusesc sa faca bani de o paine, dar totusi ei fac copii. Adica puii mei, chinuie copiii aia degeaba. Dar totusi, mai folosec copii la cersit. Mai vezi cate una pe strada : ..vai. ajutati copilul asta" Si intr-un fel ti se face mai mult mila de copil decat de ea. Dar cine naiba a pus-o sa-l faca, habar n-am.

| GoldenZenith explică (pentru Nemessys):

laughing) așa sunt ei, ce vrei? Nu degeaba e vorba aia "copil făcut pentru alocație".

| PersonajFictiv a răspuns:

Http://youtu.be/btAbU1sPqIM?t=32s

Mi-as deschide o afacere daca as castiga acei bani dintr-un concurs de exemplu,iar daca devin milionar in euro pentru ca mi-a mers mie o anumita afacere, tot as contrinuii la schimbarea societatii in putin mai bine ( pot sa ofer si spitalelor o anumita suma de bani pentru calmante de exemplu, nici de alea am inteles ca nu au si e destul de aiurea pentru copii sa treaca prin niste dureri pentru ca altora nu prea le pasa, apoi as investi in educatie - nu in retardata aia de scoala, ci in adevarata educatie, aia care te invata cum sa mergi pe picioarele tale, mi-ar veni mie idei, bani sa am.)

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer, nici un procent!
Aş prefera să investeasc intr-o cauză (să înfiintez ceva) sau să fac ceva pentru o comunitate sau o anumită cauză. Vreau să stiu că lucrul acela este făcut până la capăt pentru oamenii respectivi, nu să dau banii si să nu mă mai intereseze, iar eventual banii să se evapore.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

25%. Ma uit la raspunsuri si ma bufneste rasul cand lumea zice de mine ca sunt un nenorocit fara inima. E bine sa vad contrariul la oamenii astia plini de "bunatate" si "sentimente" si rahaturi de genul.

| GoldenZenith explică (pentru anonim_4396):

laughing) sunt alții care nu dau nimic, deci nu ești tu ăl rău.

| 1231242 a răspuns:

Eu nu vreau bani, vreau cunoastere infinita, sa stiu absolut orice lucru, daca stiutotul cred ca fac niste banutihappy

| FruttiFresh300 a răspuns:

85% tarilor în care se cultiva cacacoa.

| P4rAd0x a răspuns:

As investi undeva in jur de 50% si nu as dona absolut nimic pentru o cauza nobila, sa spunem ca le-as da niste bani cel mult persoanelor apropiate, in rest as folosi banii sa-mi iau cam tot ce vreau, pastrand totusi o mica parte, in caz de urgenta.

| GL757W a răspuns:

0% facerea de bine e futere de mama

| LOVW a răspuns:

60 %

| NeaMih4i a răspuns:

50%