| Cliar a întrebat:

Daca ati fi bogati ( milionari/miliardari ) ce ati face cu banii?

Răspuns Câştigător
| LoveSleep a răspuns:

M-aș muta în L.A și aș investi într-un bordel.

23 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

O parte din ei i-as folosi sa cumpar alimente si sa le arunc cu elicopteru la aia din africa si restul sa imi fac de cap cu ei

| Drimmero a răspuns:

Viata de lux si rafinata,, dar as da si o parte din bani catre centre pentru oameni nevoiasi,, avand in vedere ca am prea multi.

| justanotheruser99 a răspuns (pentru Drimmero):

Ce suflet bun laughing mai dai si la oamenii nevoiași. Tu te gândești la toate?

| Drimmero a răspuns (pentru justanotheruser99):

Cand trec pe strada si vad niste oameni amarati acolo si nu am ce sa le dau, ma oftic atat de tare ca nu pot ajuta cumva,, dar sunt cazuri in care am bani la mine si le dau ( stiu ca nu actionez bine dand bani, mai bine ceva de mancare + haine), iubesc bunatatea si normalitatea! Daca as avea bani de-i intorc cu lopata, as da si din ei fara sa zabovesc prea mult

| justanotheruser99 a răspuns (pentru Drimmero):

E foarte drăguț din partea ta, insa știi cum se spune: "Nu-i da omului pește. Invata-l sa pescuiască!". Prin urmare, gestul e unul nobil, insa unii vor profita de bunătatea ta, ca întotdeauna.

| Drimmero a răspuns (pentru justanotheruser99):

Sa ne intelegem, asa cum sunt bun, pot sa fiu si al dracului daca ma calci pe coada si s-ar putea sa se intoarca roata si eu sa rad de tine.
Nu sunt bun cu toata lumea, doar cu cei pe care ii consider eu inofensivi, dar si aia sunt perversi ca doar sunt oameni/

| justanotheruser99 a răspuns (pentru Drimmero):

laughing cand nu ne-am înțeles noi?
Stai liniștit. Atitudinea asta o am si eu fata de cei din jurul meu. Te comporți cat de cat decent? Bine, daca nu, si așa e bine, pentru mine. Si eu pot fi o scorpie, cu cine vreau, insa prefer sa ignor persoanele fara creier sau coloana vertebrala, sa nu mai vorbim de cersetorii mizerabili care au bani pentru tigari, alcool, spirt, diluant laughing etc. dar nu au bani pentru o pâine. Chiar ma irita faptul ca lor le convine stadiul din care sunt priviti dede catre societate. Ei apelează doar la mila noastra. Asta e chiar jalnic.
Pe cand eu chiar compatimesc copilasii care s-au născut intr-o asemenea familie. Ma doare inima cand ii vad cum cerșesc, ca mai apoi parintii sa își cumpere țigări din banii aceia...

| Drimmero a răspuns (pentru justanotheruser99):

Si eu la fel privesc lucrurile, mi-e mila de bietii copii, parintii aia sunt inconstienti...
Eu unul, si daca as fi cel mai sarac om de pe pamant, nu m-as duce la cersit pentru ca ma injosesc ca om facand asta si nu mi-as ierta-o niciodata!

| justanotheruser99 a răspuns (pentru Drimmero):

Se numeste stima de sine si respect fata de propria persoana. Multi nu au așa ceva, de aceea prefera cerșitul.

| Drimmero a răspuns (pentru justanotheruser99):

Omul care alege sa cerseasca, a pierdut lupta cu respectul si cu viata si alege sa fie un las si o lepra infecta! Cand exista munca si cand ai 2 maini si 2 picioare,, poti sa muncesti, oamenii care nu dispun de aceste lucruri date de natura nu intra aici, nu pot sa-i judec

| justanotheruser99 a răspuns (pentru Drimmero):

In aceasta privința sunt total de acord cu tine, insa unii au ajuns in asemenea hal incat sa pretindă ca au un handicap (fictiv) doar pentru a recurge la mila altora. Mi se pare intolerabil. Adică totuși, esti sănătos, iar tu te cobori la un nivel atat de jos incat depasesti si Groapa Marianelor. E chiar patetic.

| Drimmero a răspuns (pentru justanotheruser99):

Pramatii de oameni, n-ai ce sa le ceri

| justanotheruser99 a răspuns (pentru Drimmero):

Exact...
Cat de trist e. Avem o societate împânzita de astfel de oameni.
Nici nu vreau sa ma gândesc ce se va ajunge de tara peste cativa ani...

| OldSoul a răspuns:

Cel mai probabil mi-as lua o vila, eventual si una, doua alaturi pentru prieteni/familie, si probabil as da un party ca cele din filmele americane, mi-as mai lua cateva masini si desigur, as mai dona pentru unele fundatii pentru copii.

| Doub a răspuns:

I-aş bea cu fraţii mei

| anonim_4396 a răspuns (pentru Doub):

Cu Goldi sau care?

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai ales cu el, e bff-ul meu

| anonim_4396 a răspuns (pentru Doub):

Pff.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi.as face din ei o saltea mai confortabila, inca o am pe cea din paie, a bunicii.

| Harley18 a răspuns:

Mi-as cumpara o masina si m-as plimba peste tot. :p

| Harley18 a răspuns:

Mi-as cumpara o masina si m-as plimba peste tot. :p Tu ce ai face daca ai fi bogat?

| miolina a răspuns:

Investitii in C.F.R. : trenuri - exterior, vagoane modeste - interior, cele care sunt deja uzate si, poate, camere de supraveghere.

| Sebi8282 a răspuns:

Sincer să fiu cred că aș dona o suma destul de modesta, iar cu restul mai intai mi.as lua un telefon care.mi place, un calculator, un laptop, PS4 etc. Aș mai cheltui cațiva bani pentru a "investi" in ceea ce.mi place (fotbal si desen pentru mine)... După asta m.as mai gandi ce sa fac... sper ca te.am ajutat