| JIJ a întrebat:

Oamenii bogati nu trebuie sa mai munceasca? A avea multi bani inseamna raspundere mare? Exemple de oameni care stau degeaba si sunt bogati (adaca milionari) stiti?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu muncesc pentru ca au bani, dar dupa moarte ai sa vezi cati bani le cad in cap la cat au furat si batjocorit lumea cinstita.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Majoritatea oamenilor bogati muncesc ca asa au facut banii. odata ce intri in lumea asta a afacerilor nu te mai poti lasa, e ca un drog, odata ce ai bani ai nevoie de cat mai mult, nu reusesti sa stai degeaba

| Teardrop a răspuns:

Singurii oameni bogaţi care nu muncesc sunt cei care au câştigat sume mari dintr-o dată.
Şi ce se întâmplă cu ăia? Înnebunesc. Încep să halucineze şi să audă sunete, şi alte chestii.

Chiar dacă pare uşor să ai bani, nu e.
Dacă-i capeţi dintr-o dată, înnebuneşti.
Dacă munceşti pentru ei, nu ai timp să te bucuri de ei.
Dacă te naşti cu ei (nr. te naşti în familii bogate), cel mai probabil o să ruinezi afacerile părinţilor tău când o să ajungi la maturitate, sau va trebui, din nou, să munceşti pentru ei, şi nu vei mai avea timp să te bucuri de ei.

Banii mulţi, pe lângă că sunt o mare responsabilitate, mai sunt şi un blestem.