| Shiver a întrebat:

Daca ati fi repezentatul protestantiilor din Bucuresti ce i-ati face lui Basescu daca l-ati intalni pe strada?

Răspuns Câştigător
| Hombre a răspuns:

Intelegem Har ca e criza si mai intelegem ca mai trebuie si taiat in asemenea situatii, dar ce nu putem sa intelegem mai "ochi albastri" de ce isi bate joc de banii contribuabililor cu telegondole, patinuare, stadioane, parcuri, piscine, asfalturi care nu exista si se incaseaza bani, borduri bune inlocuite cu rahaturi de borduri, sali de sport care stau inchise, pârtii de schii de milioane de dolari ca vai de ele, etc, toate da-n-*** fara sa ne fie necesare in acesta situatie dar bune pentru ei ca lucrari inventate sa-si traga banii. Sa mai amintesc si frunza de zeci de mii de dolari a Elenei Udrea, (cacuma-n frunza ei), bai Harciog, baga-ti mintile in cap ca nu suntem asa de prosti cum crezi tu si cloaca asta de borfasi sugatori la banul public.

4 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Nimic,nimic,nimic.Te-ai sarit? Ce ai cu omul? Elibereaza postul de presedinte si salutare, ce naibii nu gindesti?

| Roxiuttzaaa a răspuns:

L-aş împuşca! Numerită să trăiască! E foarte rău criză salarii mici se scumpesc toate, da până când naiba? Huaaaa mars basescu jos la ceausescu!

| harciog a răspuns (pentru Roxiuttzaaa):

Si la ce l-ai impusca ma drogatule? Ai sa vezi tu ca inca-i bine,vorba evreului. Daca vine altul crezi ca aduce ala capital in tara? De unde ma drogatule,de unde? Ai vazut la greci ca multe familii renunta la copii ca nu mai au cum sa le asigure hrana? La greci drogatule, la care nu se gindea nimeni, care nu prea au cunoscut criza la asemenea dimensiuni.Sintem urmatorii drogatule indiferent cine ar veni.La tine acasa cind consideri ca nu iti mai ajunge nu mai tai din cheltuieli? Nu reduci tigarile, nu-ti reduci bautura sa ai de mincare? Asta face si Basescu.O sa dea foamea cu voi de pamint de dracu o sa va ia.Acum le doresc si eu caderea sa vedem ce dreacu iese ca de foame nu mi-e frica ca am mai facut-o in anii de inainte vreme cind nu erai nici pe teava.

| harciog a răspuns (pentru Hombre):

Auzi ma Hombre,ma doare undeva de orice cloaca politica bolnava de sindrom parazitar pentru ca,in final, asta ii consider pe toti, paraziti.Eu banuiesc ca fiecare ministru ii cu portofoliul lui si cu banii alocati in directia respectiva lui revenindu-i dreptul sa-i gestioneze in acel domeniu.Nu stiu cita bataie de joc este acolo.Am spus si o repet ca ma cam doare in cot de cine este sau cine vine acolo pe fotoliu pentru ca nu au facut nimeni si nimic pentru mine.Imi placeau astia ca au spus lucrurilor pe nume pina si in ultima clipa Boc a declarat ca " nu promite nimic pentru ca n-are de unde sa dea.Sa vina altul dupa el si,daca ala are, el nu va fi impotriva cu nimic"Ce vrei mai mult omule? Pe de alta parte curva de Ponta isi da seama extrem de bine ca situatia nu-i roza ca l-am auzit clar;"sa ne axam pe cheltuirea bugetului cu foarte mare responsabilitate".El stie, asa cum stiu toti ca situatia este de asa natura dar vrea conducerea.Nu ma, sa cada toti de acolo da-i in fasole.Au avut ocazia toti in 20 de ani si uite unde am ajuns.

| Hombre a răspuns (pentru harciog):

Intelegem Har ca e criza si mai intelegem ca mai trebuie si taiat in asemenea situatii, dar ce nu putem sa intelegem mai "ochi albastri" de ce isi bate joc de banii contribuabililor cu telegondole, patinuare, stadioane, parcuri, piscine, asfalturi care nu exista si se incaseaza bani, borduri bune inlocuite cu rahaturi de borduri, sali de sport care stau inchise, pârtii de schii de milioane de dolari ca vai de ele, etc, toate da-n-*** fara sa ne fie necesare in acesta situatie dar bune pentru ei ca lucrari inventate sa-si traga banii. Sa mai amintesc si frunza de zeci de mii de dolari a Elenei Udrea, (cacuma-n frunza ei), bai Harciog, baga-ti mintile in cap ca nu suntem asa de prosti cum crezi tu si cloaca asta de borfasi sugatori la banul public.