| Nilsson a întrebat:

Daca ati putea sa alegeti, ce fel de viata ati prefera?

Una mai linistita si lipsita de stres dar mai monotona sau una mai imprevizibila care sa cuprinta si momente frumoase dar si momente nefericite?

Am rugamintea sa raspunda cat mai multi, chiar daca se vor repeta opiniile, si sa imi spuneti si varsta voastra pentru a avea o imagine cat mai in ansamblu.

9 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Una linistita si lipsita de absolut orice stres!
Nu mai vreau stres, suparari si nervi, m-am saturat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Una imprevizibila. Raul face parte din viata asa ca de ce nu. Monotonia nu e pentru mine.

| PersonajFictiv a răspuns:

Si de ce asociezi tu monotonia cu probleme in viata?
Poti avea o viata interesanta si fara probleme in acelasi timp.

| RAY a răspuns:

Una mai imprevizibila care sa cuprinta si momente frumoase dar si momente nefericite, o viata fara stres, suferinta nu ar avea sens

| LoveSleep a răspuns (pentru Drimmero):

Stresul tău vine doar de la Arsenal.
Și daca o iei asa, nu ar fi posibil să ai o viata fara stres, avand in vedere că Arsenal ia bătaie cum ia Bianca Drăgușanu la... m.

| Drimmero a răspuns (pentru LoveSleep):

Te pricepi la fotbal cum ma pricep eu la fizica cuantica...

Ba,, Arsenal renaste din sezonul asta precum Phoenix din propria cenusa!
Stresul nu vine neaparat de la fotbal, nu se compara stresul de zi cu zi cu cel care e venit de la fotbal in timpul unui meci.

| Speed99 a răspuns:

Daca ai o viata lipsita de stres si linistita, nu inseamna ca va fi monotona. Daca fac ceea ce imi place, nu va fi monotona niciodata. Ipoteza ta e invalida.

| Nilsson explică (pentru PersonajFictiv):

Sunt de acord ca poti avea o viata interesanta si fara probleme in acelasi timp, dar sunt curios ce ar prefera unii daca ar fi sa aleaga intre doua compromisuri.

Am observat in general ca oamenii au tendinta de a vedea doar beneficiile cand isi fac planuri de viitor, ignorand riscurile.

| Nilsson explică (pentru Speed99):

Eu caz fericit cand ai sansa sa faci ce iti place, dar majoritatea joburilor stabile sunt cam plictisitoare, dar care ofera o oarecare stabilitate.

Ma gandesc daca ar merita riscul sa incerc ceva nou, sa ma mut in alt oras si sa cunosc oameni noi sau chiar sa plec in strainatate.