| PeeWee96 a întrebat:

Dacă ați putea sa dați o lege care ar fi aceea?

18 răspunsuri:
| lilith16 a răspuns:

As lasa oamenii sa consume iarba, sau sa se bage in farmacii sau magazine gata facute joint-uri((((;

| gogu220 a răspuns:

Să se interzică suflatul nasului pe stradă.

Ar veni unii si ar zice ca este o aberatie.
Dar sa o propui pe Veorica la prezidentiale ce e? Maioneza cu catofi?

| SG1995 a răspuns:

Aș introduce injecția letală după modelul SUA, pentru criminali recidiviști, violatori, și pedofili la prima abatere. De asemenea aș legaliza eutanasia clinică, also aș legaliza uzul de cannabis, creștere, consum, deținere, pentru persoanele de peste 21 de ani.

| PrintesaGumitaa a răspuns (pentru SG1995):

De acord cu prima propunere, cea cu injectia, restul... nu.

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Legea animalelor, as face exact cum e si in america.

Răspuns utilizator avertizat
| PeeWee96 explică (pentru lilith16):

De ce ai face asta? Argumentează te rog.

| PeeWee96 explică (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

De acord cu asta?

| PeeWee96 explică (pentru SG1995):

Okay,sunt de acord cu prima dar celelalte la ce ar folosi?

| PeeWee96 explică (pentru gogu220):

Nu prea are dea face una cu alta. dacă iți curge nasul pe stradă e nevoie să îl sufli/ștergi dar mna Veorica e un rahat pentru Romania și să te gandești ca sunt multi idioți in parlament si chiar mai idioti decat Veorica, deci asta proasta cum e inca isi face aparitia in public daca ar fi fost altcineva nu stiu daca ai mai fi auzit de el.
P.S.- Nu tin cu nici-un partid politic.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Cei care se iau de alte persoane sa fie sanctionati.

| mentholinks a răspuns:

Dihanie sa fie conducatorul suprem al Pamantului.

| christine99 a răspuns:

As face marijuana legala in cantitati mici si daca cineva e bolnav de o boala ireversibila(de exemplu Alzeihmer) sa poata cere eutanasierea.

| lilith16 a răspuns (pentru PeeWee96):

Pentru ca e buna pentru corp, plus cine nu ar vrea sa incerce((:

| SG1995 a răspuns:

Eutanasia clinică, e utilă pentru persoanele cu boli terminale, also dacă aș știi că o să ajung la o boală în care numai judec, aș lăsa scris în prealabil doleanța, de-să muri, nu de alta, dar când ajungi să faci pe tine la propriu numai e nici viață, nici demnitate.
Iar ultima e legată de libertatea de decizie și acțiune, ți se pare normal să faci pușcărie pentru că deți, consumi, sau crești o anumită plantă?

| Justme1997 a răspuns:

As legaliza casatoria si adoptia de copii pentru persoane de acelasi sex

| PeeWee96 explică (pentru Justme1997):

Bine gândit. Oare de ce întârzie să apară legea asta?

| Freya1 a răspuns:

Sa aiba toti un venit mediu sub care sa nu scadă sau pe care sa nu il depășească.