| Fluturaș34 a întrebat:

Daca ati trecut prin momente de tristete, cum ati reusit sa va reveniti?

Răspuns Câştigător
| ălkjmhgf a răspuns:

Păi, mi-am permis să fiu tristă, să sufăr, să plâng o perioadă după care am început să accept lucrurile așa cum sunt și să înțeleg că nu am putere asupra a tot ce mă încojoară, că unele situații nu depind de mine și că tot ce se întâmplă, se întâmplă cu un scop, pe care de cele mai multe ori nu-l vezi atunci. Pe mine m-au ajutat oamenii care mi-au fost alături și m-au ascultat și mai ales, încurajat. Până la urmă, timpul reușește să te vindece, și nu el în sine, ci modul în care tu te schimbi și vezi viața pe parcursul lui. Nu-ți face griji, e normal să simți asta uneori. Încearcă să îți ocupi timpul cât mai mult, ca să ai cât mai puțin timp să te gândești la tot ce te doare și frământă pe interior. O să vezi că într-o zi rana aia nu o să te mai doară, deși o să-ți amintești că e acolo.

6 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Prin optimism,, prin celebrul cliseu : ' nu se poate mai rau de atat'!

| T0T a răspuns:

Nu ai de ales decât să continui și să găsești momente în care să te detașezi, să evadezi.

| justanotheruser99 a răspuns:

Cu multa muzica sau cu ajutorul persoanelor dragi (care incearca sa îți ridice moralul recurgând chiar si la chestii penibile, doar sa scoată un rânjet de la tine).

| Deaad a răspuns:

Cu ajutorul timpului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-am permis sa trec prin aceasta stare dar fara sa mi-o influentez in mod negativ ( cu muzica trista de exemplu ) si fara sa dramatizez ce mi se intampla si in scurt timp mi-am schimbat-o gandind pozitiv si vazand aspectele pozitive care au venit. Am inceput sa ma detasez complet, sa dansez, sa fac sport si orice ma ajuta ca sa am un tonus mai pozitiv.
" Oamenii sunt atat de fericiti cat isi permit sa fie " - parca asa era citatul ^^

| Ada78 a răspuns:

Metoda mea: Ma uit la filmulete cu animalute laughing Pe bune.Nu mint tongue