| lovegirl15 a întrebat:

Voi cum reusiti sa treceti peste starile de tristete? Cum reusiti sa reveniti la o stare pozitiva atunci cand nu ai chef de absolut nimic si cand ai impresia ca nu vei mai fi niciodata vesel?
Fara comentarii rautacioase, va rog!

Răspuns Câştigător
| PersonajFictiv a răspuns:

Accepta tristetea,ca fiind ceva care face parte din tine,nu lupta impotriva ei ( in sensul ca nu trebuie sa o vezi ca un dusman).
Daca o vezi ca ceva negativ si nu o accepti, o sa dureze mai mult sa te vindeci.
Accepta tristetea.
Apoi,dupa ce ai facut asta,faci ce se poate sa nu o hranesti,adica,nu te mai plange,adica,in loc sa zici "nu gasesc placere in nimic " spune " o sa caut ceva in care sa gasesc placere",in loc sa zici " nu sunt bun de nimic " spune " o sa caut ceva ce o sa imi placa si o sa fiu bun la acel lucru", altii au reusit,tot un cap,doua picioare, doua maini aveau si ei big grin
Apoi,apreciaza ceea ce ai, altii nu vad,altii au cancer,altii si-au pierdut ambii parinti intr-un accident de masina,altii dorm prin canale,aminteste-ti ca sunt oamenii cu adevarat ghinionisti, iar tu, esti unul dintre norosi, cu multe oportunitati in viata, ce trebuie sa faci, e sa folosesti ceea ce ai primit si sa te folosesti de aceste oportunitati la maxim.
O zi buna, love girl 15 happy

6 răspunsuri:
| Deaad a răspuns:

Muzica functioneaza cel mai bine pentru mine in situatia asta.

| NAT0 a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=e9V3n5lpKFI :))
Nu.ăă
https://www.youtube.com/......tps?/watch
lasă-l să ruleze până la sfârșit.

| Madesz a răspuns:

Cand sunt trista, ascult trap la boxe, dau volumul la maxim, si-mi trece. smug

| angelica02 a răspuns:

Buna,prin altfel de momente am trecut si eu,destul de multe am avut si nici nu vreau sa ma gandesc,cum nici tu nu vrei sa iti mai aduci aminte,fa ceva ce te relaxeaza pe tine,plimbate singura sau cu cineva drag,in compania caruia iti e tie bine,daca ai o prietena buna vorbeste cu ea descarca-te la ea si cere-i cate sfaturi poate te va ajuta,dar eu de fiecare data ma descarc la cineva ca asa ma simt mai usurata! asculta muzica de care iti place tie,iesi la un suc,altceva mai frumos de asta nu ai putea sa faci,pe mine asta ma relaxeaza,daca ai altceva mai frumos de asta fa-o si nu mai ezita! dureaza ceva timp pana cand vei reveni la acea stare pozitiva la care iti doresti, ca si mie mi-a luat mult, o sa te descurci, puneti ambitia, nu te lasa invinsa de aceasta melancolie adica tristete mai clar! mult succes