| Edd_4925 a întrebat:

Daca de exemplu ai comis o fapta foarte grava (si pedeapsa cu moartea inca ar exista in Romania)... ce ai prefera? Inchisoarea pe viata sau condamnarea la moarte? Argumenteaza.

Răspuns Câştigător
| Celeste_2636 a răspuns:

Condamnarea la moarte "viata-n libertate, ori moarte". pe principiul asta merghee heeN-as suporta sa-mi irosesc o viata in inchisoare. Mai bine mor tanara si raman cu amintirile frumoase ale vietii.

3 răspunsuri:
| User a răspuns:

Inchisoarea pe viata. Pentru ca as avea sanse mai mari sa evadez din inchisoare decat din sicriu.

| ღSคภ๔яค a răspuns:

Pai prima data as prefera MOARTEA-->deoarece ce rost mai are sa chinui o viata intreaga la racoare.si chiar daca evadezi politia te va prinde dinou...si as alege si Inchisoarea pe viata---->Deoarece ma pot gandi la ce am facut sau. (cu siguranta cred ca m-as plictisii de moarterolling on the floor). doar glumeam.^^.big grin

| FiinţaCeaMaiBlândăŞiMereuAlăturiMAMA a răspuns:

Bună!
Eu aş prefera închisoarea. De ce? Dacă aş alege să mor, ar însemna să fug de ceea ce am făcut. Mai bine plătesc pentru ceea ce am făcut şi am o conştinţă curată.
Ş - apoi, poate dacă mă port mai frumos, îmi va fi redusă pedeapsa.hee hee
O seară plăcută!