| BlackMetalIsMyLife a întrebat:

Daca Dumnezeu a facut pe Adam si Eva, atunci cum de sunt mai multe rase de oameni: albi\negrii/romii/blonzi cu ochii albastrii/roscati.Deci,eu pun problema asa : Cum de sunt mai multe tipuri de oameni daca Dumnezeu a facut pe Adam si Eva intr-un sg fel de un sg tip?big grin cum au aparut ceilalti? oricare aveti vreo explicatie logica\ilogica cum o fi ea e buna venita, deoarece ma framanta demult ideea aceasta thinking dati-va si voi cu parerea big grin

Răspuns Câştigător
| AlexJX90 a răspuns:

Pur si simplu Dumnezeu n-a avut ce face si a inventat si tiganii(mai bine nu-i mai inventa) laughing

1 răspuns:
| alabala_4392 a răspuns:

Organismele se adapteaza mediului de viata. Oamenii ce traiesc in regiunile tropicale au in general pielea de culoare inchisa si cea mai obisnuita culoare a parului este brun inchis sau negru. Nuantele deschise ale parului (auriu, brun deschis si rosu) sunt limitate in general la unele populatii europene.Fiecare rasa umana are anumite caracteristici care sa-i permita supravietuirea.