| viatadecacatt a întrebat:

Daca fumezi slabesti sau te ingrasi?

13 răspunsuri:
| ddya17 a răspuns:

Depinde de fiecare persoana in parte!happy

| vitioc a răspuns:

Slabesti, de la fumat slabesti stiu multe persoane care fumeaza pentru a slabi, sunt multi care fumeaza si te uiti la ei nu sunt grasi da cite o data si o inaltime de 150cm Slabesti si nici intr-un caz te ingras, vrei sa slabesti sau sa te ingrasi? prin sex mai poti slabi prin sport.

| baru a răspuns:

Obligat slabesti. Tutunul taie pofta de mancare. Dar daca vrei sa slabesti este bine sa faci sport si sex. Nu glumesc. Pa

| Georgianna3723 a răspuns:

Depinde de la persoana la persoana. Totusi, majoritatea care fumeaza slabesc, iar cei care se lasa de fumat se ingrasa. Motivul pentru care acestia se ingrasa este ca incearca sa inlocuiasca tutunul tigarilor cu mancarea. Mananca in nestire, iar pe langa asta metabolismul lor este schimbat.

| Alina a răspuns:

De la fumat ar trebui sa slabesti.

| Dumb0 a răspuns:

Eu stiu ca slabesti. Dar depinde si de organism.
De ce?
Sa nu te te apuci de fumat in niciun caz! :O...

Elianna
| Elianna a răspuns:

Ai vazut ce scrie pe pachetele de tigari? Daca sunt nocive si dauneaza grav sanatatii, normal ca te slabesc, te vlaguiesc, te imbolnavesc... Te ingrasi cand lasi tigarile ca raspuns al organismului care nu mai este subminat si prospera!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca fumezi te imbolnavesti, chestia mai nasoala este ca poti imbolnavii si pe cei dragi. etc.

| Happyness a răspuns:

Nu neaparat, stiu persoane f grase care fumeaza de ani de zile si nu au slabit...

| Happyness a răspuns:

Si daca slabesti dupa ce te lasi te ingrasi de mama focului

| Klara a răspuns:

Nu neaparat ca slabesti, depinde de la organism in parte, doar ca tigara mai taie din pofta de mancare.

| Luci_Dalia_1988 a răspuns:

Nu ne aparat slabesti. poti sa te ingrasi nicotina intra in tesutul adipos iar corpului nu.i m.ai permite sa elimine substantrele toxice prin piele de aceea transpiratia unui fumator are un miros mult mai urat mirositoare fata de cel care nu fumeaza.asa ca daca doriti sa slabiti nu neaparat trebuie sa va apucati de tigari, folositi si alte metode