| GiveMeYourPussy a întrebat:

Fumatul te face sa slabesti sau te sa te ingrasi? am citit pe un site ca zicea unu ca daca fumezi te ingrasi iar daca te lasi de fumat veislabi... eu stiu ca fumatul te face sa slabesti...deci cum e pana la urma?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Buna! Fumatul scade pofta de mancare. Despre mecanismul prin care nicotina are acest efect, poti citi aici: http://www.i-medic.ro/......m-greutate

| mgtow a răspuns:

Fumatul tine de foame si aia inseamna ca mananci mai putin (slabesti daca mananci mai putin).

| VladimirPutin a răspuns:

Fumatul îți poate lua pofta de mâncare dar eu știu persoane care fumează și sunt destul de grase

| ROB3RT89 a răspuns:

Depinde si de organism! Slabesti daca esti fumator inrait, numai daca te lasi brusc te ingras! Daca dimeneata bei o cafea si pana la ora 13:00 fumezi 8-9 tigari abia pe la 14:00-15:00 mai ai pofta de mancare! Sper ca team lamurithappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu nici eu cum e dar sa-ti spun ceva,eu fumez, nu foarte mult, 2-3 tigari p zi dar sunt zile in care nu fumez deloc, pentru ca pur si simplu nu simt nevoia sa bag tutun in mine.In fine, vreau sa spun ca d cand fumez mi-a crescut apetitul, mananc foarte mult si oricat as manca tot nu ma satur.Nu stiu sigur dar cred ca tigarile imi provoaca foamea asta.

| justanillusion a răspuns:

Fumatul te ucide mai repede.

| marysol10 a răspuns:

Este adearat ca nicotina reduce apetitul de mancare