| anonim_4396 a întrebat:

Dacă găsești sare arsă intr-o casă părăsită inseamnă că se fac farmece(în acea casă a fost găsit un om mort necunoscut).

8 răspunsuri:
| sublime89 a răspuns:

Nu, nu inseamna nimic. Astea sunt povesti.

| Sociopat a răspuns:

Zi-mi adresa sa ma duc s-o frec acolo.

| digital7shady a răspuns:

Daca spui ca exista farmece e ca si cum ai zice a exista zei. Pur si simplu nu exista. happy Incepeti sa ganditi, suntem in secolul 21!

| anonim_4396 explică (pentru digital7shady):

Doar vreau o explicatie! Daca poti sa mi-o dai, ascult.

| digital7shady a răspuns (pentru anonim_4396):

Sarea arde doar daca o pui in Fluor. Nu cred ca mai recunosti sarea dupa un incendiu. Probabil omul ala a vazut casa parasita perfecta pentru o "siesta", a mai luat si ceva cu paiul si a cauzat un incendiu. Din nou, nu exista farmece.

| anonim_4396 explică (pentru digital7shady):

Imposibil sa fii avut loc un incendiu.Mi-a fost povestita istoria casei:după ce a fost terminată a fost gasit un om mort pe care nu l-a cunoscut nimeni,i-au făcut înmormântare,apoi s-au mutat și tencuiala a căzut. Când a fost acolo acum câteva luni nu a fost nimic acolo, dar când ne-am dus acumam găsit sare arsa cu chiorchini de struguri, în sobă hârtii arse doar în colțuri, o haină dintr-o cameră in alta, lumănări aprinse la poartă și alte lucruri.

| RainbowFade a răspuns:

Pachuras,chiar crezi in farmece si in vrajitorii? Omul poate facea mancare si casa a luat foc.Dar farmece? Scuzi...

| anonim_4396 explică (pentru RainbowFade):

Casa acea este parasita si apartine unui coleg, deci nu putea sa ia foc fara sa stie.