| Cksihja a întrebat:

Dacă iau un motor care consumă puțin curent și îl conectez la un generator care produce mai mult curent, generatorul va produce curent și va alimenta motorul care la rândul său va roti bobina generatorului producând curent. Astfel motorul se va învârti la infinit dar și generatorul va produce curent la infinit. Însă oamenii nu vor să creadă așa ceva și folosesc în continuare niște metode nepractice și nesusenabile de a produce curent. Poate că energia nucleară nu-i chiar așa de rea doar dacă centrala nucleară ar fi sub pământ nu la suprafață.
Există multe soluții care pot schimba lumea în bine dar oamenii nu vor să audă de ele, de ce?

5 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Perpetuum mbile nu exista, oricit ai vrea tu sa il faci. Tine de legile fizicii. Daca chiar ai reusi, ai fi mai tare decat cel care a inventat roata. happy

| relian a răspuns:

Da pe la scoala ai trecut vreodata? Nu te invatara aia nimic acolo?laughing
Pai ia dai sa sune, fa tu ce spui si ajungi miliardar laughing Te retine cineva sau ceva?

De legea conservarii energiei ai auzit? Dar poate ca profesorul a explicat doara pe intelesul lui, nu ma mira, putin sunt profesorii care stiu sa predea ceva.

| Hammurabi a răspuns:

Crezi că ai inventat tu un perpetuum mobile la care nimeni nu s-a gândit până acum? laughing
I-a și testează.
Și mai vorbim după.

| cristi202 a răspuns (pentru Hammurabi):

Teoria ca teoria, dar practica ne omoara, nu? happy