| anonim_4396 a întrebat:

Daca ma dau cu fixativ si nu ma spal vreo 2 zile [ca ex.] acesta poate cadea? Am avut o vecina care si-a dat cu fixativ in exces si cu sclipici si i-a cazut, si nu ma refer la 2 3 fire ci tot straight face sau poate era alta cauza, de atunci imi e frica sa folosesc. Tin sa va spun ca nu folosesc mereu.

Răspuns Câştigător
| Elena1234456 a răspuns:

Daca nu folosesti mereu este in regula.Parul difera de la persoana la persoana, poate fi foarte sensibil la produsele acestea.Incearca sa nu faci excese.

1 răspuns:
| Visatoarea a răspuns:

Nu cred ca se poate intampla asa ceva. Depinde de calitatea acelui produs.

Fixativul deterioreaza parul (in special radacinile)daca este aplicat frecvent. Daca il folosesti ocazional nu ai de ce sa-ti faci griji.

Fixativul Flexibel de la Taft -ti-l recomand.

:*