| TheMisunderstood a întrebat:

Daca maine ar trebui sa intemeiezi o familie, ar fi cel/cea cu care te afli intr-o relatie persoana potrivita cu care sa faci asta?

13 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Epinde. Ar fi bine o relatie de macar 2 ani ca sa pot spune ce si cum. Eu am tecut prin 2 casatorii si la prima m-am grabit ca fraierul.

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Da :X

| RAY a răspuns:

Nu, nu am sa intemeiez asa ceva vreodata, mi-am pierdut increderea in iubire, fete etc

suntserios
| suntserios a răspuns:

Hmm mai degraba nu

| corbulalbrosu a răspuns:

Te-as sfatui sa te gandesti de mai multe ori daca merita sa faci acel pas. Institutia familiei a inceput sa devina ceva perimat.Tot mai multi accepta libera asociere, concubinajul ca forma de trai.Recent am citit un material ca tot mai multi copii se nasc din relatii neoficializate. Sfatul meu este sa fii convins ca va potriviti din toate punctele de vedere si de abia pe urma sa faci pasul.

| TheMisunderstood explică (pentru corbulalbrosu):

Nu vreau sa ma casatoresc, era o intrebare pur si simplu, dar multumesc.

| neutrino a răspuns:

Nu, relatia din adolescenta se bazeaza pe mult sex, iar pentru o familie, pe langa sex, baza de selectie este cu totul alta.

| TheMisunderstood explică (pentru neutrino):

Asa este, insa nu cred ca orice relatie din adolescenta se bazeaza in cea mai mare parte pe sex.

| neutrino a răspuns (pentru TheMisunderstood):

Poate ca ai dreptate, dar care este scopul final al unei relatii!

| TheMisunderstood explică (pentru neutrino):

Cred ca e sa ne completam unul pe celalalt, nu l-am descoperit inca.
Cat despre relatiile din adolescenta, sunt foarte sigura ca nu e asa, ma pot da exemplu chiar pe mine pentru o relatie de mai bine de un an fara contact sexual!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie mi se pare logic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer
Da =]]