| tal4556 a întrebat:

Daca mamanc o prajitura cu mac dupa ce am incalzit-o la microunde nu ma droghez?

Răspuns Câştigător
| Dismally a răspuns:

Opiul nu se extrage din semintele macului ci din capsule deci nu patesti nimic de la o prajitura.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu

| Hammurabi a răspuns:

Nu orice semințe de mac conțin opiu.
Așa că n-o să te droghezi.
Eventual, doar măcăni. laughing

| Plato a răspuns:

Cantitatea de opium e neglijabilă, nu te droghezi.

| CiobotaruValentin a răspuns:

Salut.Se poate spună că ţi s-a oferit o stare euforică (nu drogat) de-abia după ce consumi o cantitate mai mare de seminţe de mac(100-200grame).Şi pentru a ajunge la starea dorită, trebuie trecut prin nişte procese.Nu recomand drogurile şi nici consumarea oricărui tip de drog.Sunt lucruri mai frumoase în viaţă care îţi pot da senzaţii tari.
O seară bună şi sper să te ajute răspunsul meu!