| grig2799 a întrebat:

Daca nu am invatat sa socializez prea bine pana la 21 de ani, mai am vreo sansa de acuma incolo? Timid nu sunt deloc, numai ca nu prea pot lega prietenii. Ce spuneti?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ai toata viata inainte, de ce gandesti asa negativ? sigur ca da, eu eram extrem de timid cand eram mic, cam de 2, 3 ani sunt mai vorbaret desigur cand trebuie, cu barbatii vb mai rational cu femeile mai emotional asta e secretul de fapt, invata sa glumesti dar nu jigniri cum fac uni, si nu fa misto de uni, poti lega prieteni desigur faza e ca in ziua de azi rar prieteni adevarati, degeaba ai sute pe fb, vb cu unu hai doi

| RainmakerX a răspuns:

Salut! Da, normal ca mai ai sanse... oricand mai exista sanse.
Fii atent. Acum ca ai 21 de ani cred ca ai scapat de scoala si ca esti sau nu la facultate... deci nu mai ai tangente cu vechii colegi.
Poti incepe lejer o pagina noua in viata ta, sa te schimbi si sa cunosti alte persoane pe la facultate, prin cluburi, de prin orasul tau in general...
Oricand te poti schimba daca ai un gram de vointa in tine si daca gasesti persoanele potrivite care sa te inteleaga si sa-ti fie alaturi.
Este doar parerea mea.
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu suntem robotei programati ca la un anumit numar de ani sa nu mai putem lega prietenii.
Cat timp poti sa vorbesti poti sa iti faci si prieteni.

| AlissBrie a răspuns:

Niciodata timpul nu este pierdutwinking trebuie doar sa ai incredere in tine, multa vointa si curaj!

| WalleWalls a răspuns:

Incearca sa te bagi in seama, asa poti lega prietenii, avand diferite puncte comune cu ceilalti.