| anonim_4396 a întrebat:

Daca nu pot plati asociatia pe luna aceast si o voi plati in urmatoarea luna si stau intr-o chirie este vreo problema? Ce se poate intampla?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai sa platesti si pe luna pe care nu ai platit-o.

| Andreeush a răspuns:

Nu se întâmplă nimic dacă întârzii o lună.
Doar in cazul în care ai restanțe pe mai multe luni atunci vor apărea probleme.

| Iote a răspuns:

Daca ramai restant doar o luna, nu este nimic. Dupa doua luni se aplica restante. Daca insa cheltuielile sunt mari si in 3-4 luni se aduna o suma mare, in functie de hotararea Asociatiei de locatari (perioada si suma; difera de la o Asociatie la alta), poti fi dat in judecata pentru plata. Nu cred ca vrei asta.