NOname
| NOname a întrebat:

Daca nu v-ar conveni ceva la persoana iubita, ati incerca sa schimbati la ea acel lucru?
(Nu vorbim de vicii: droguri, alcool, etc.)

68 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Si daca vrei sa schimbi acel ''ceva '' si lui nu-i convine...ce faci? Te adaptezi dupa el? In principiu poti schimba orice la o persoana (in afara de anii care au trecut) daca exista dragoste si daca acel ''ceva ''este o schimbare in bine pentru amandoi.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ne dăm unul după altul, și asta dacă ne iubim cu adevărat!
Pa, pa.

| misterioaѕa a răspuns:

Buna.
Daca o iubesc inseamna ca o accept asa cum este.
Daca ar fi ceva scos din comun, poate asi schimba!
Pa, pa.

IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Bună, @NOname! Nu eu ar trebui să schimb ci el, draga mea. Totul se bazează pe dragoste, respect și nu în ultimul rând pe comunicare. Eu doar i-aș sugera, cu tact ce mi-ar plăcea să modifice... Din experiență îți pot spune că funcționează atâta timp cât și eu sunt deschisă la cererile lui (poate că și el ar vrea să schimbe ceva la mine- de exemplu nu-i place părul roz) și de ce nu, dacă relația se bazează pe încredere. Dacă relația e trainică și partenerii au încredere unul în celălalt, schimbare este mai mult decât posibilă.
Să ai o zi cu zâmbet!

| Vizitiul a răspuns:

Cand am intrat intr-o relatie cu ea, am vazut ce si cum, nu? Daca nu-mi convenea ceva, nu intram, nu? Odata intrat, nu mai am ce schimba. Io cred ca intr-o relatie de iubire trebuie sa vezi calitatea si-n defecte. Se presupune ca iubim partenerul intrutotul, cu bune cu rele. Nu putem cere perfectiune.

| whatevernvm a răspuns:

Nuhappy Daca iubesc persoana respectiva o accept asa cum e si daca intr`adevar o sa observe ca nu imi convine respectivul lucru( ar observa asta adica ar tine la mine) s-ar shimba singurhappy

Răspuns utilizator avertizat
| ahlrh a răspuns:

Eu m-am îndrăgostit de ea văzându-i imperfecțiunile și perfecțiunile. De aceea cred, personal, că nu i-ași schimba nimic. O iubesc așa cum e, la fel și defectele!

| Robert92 a răspuns:

O iubesc, deci iubesc totul la ea.Deci raspunsul meu ar fi nu,evident.I-as spune ca ma deranjeaza, poate, dar nu i-as sugera niciodata sa se schimbe pentru mine.

| ioanaioana a răspuns:

As incerca sa schimb dar cu frumosu, adica i-as explica cat de frumos pot(ca sa nu se simta jignita persoana)ce nu-mi place la acea persoana

| DMV a răspuns:

Atata timp cat nu e o schimbare de sex...

| geo691 a răspuns:

Incerci sa schimbi pentru ca iubesti dar depinde de defect, daca nu te afecteaza major poti trece peste. Daca nu poti trece nu poti decat sa te desparti acum pentru ca o sa tragi de timp si tot la asta se ajunge.

| Deny1333 a răspuns:

Nu. Aşa cum nici mie nu mi-ar conveni ca cineva să încerce să mă schimbe după bunul plac, mai ales persoana iubită; presupun că nici lui nu i-ar conveni.
Cu bune, cu rele; ar conta doar că suntem împreună.

| 211wasgnij a răspuns:

Nu as incerca nimic, daca sentimentele sunt adevarate nu trebuie' sa-l schimbi deoarece se va intoarce roata si nici tie nu ti-ar placea.

| emy a răspuns:

Da, dar i-as spune-o cu mare atentie si cu tact, ca sa nu se supere.

| Sophie90 a răspuns:

Nu cred

| LoL a răspuns:

Eu una nu as incerca. as lasa acea persoana exact la fel ca atunci cand m am indragostit de ea(persoana)

| ÐaÍÍÍa a răspuns:

Normal!
Doar sa ii placa si lui schimbareahee hee

| Biu90 a răspuns:

Normal ca as incerca sa schimb si daca iti doresti cu adevarat si persoana respectiva te iubeste vei si reusi

| wykyal a răspuns:

Da

| petru a răspuns:

Cristos a Inviat!

Raspunsul pretinde/implica o alta intrebare Tainica:
"Oare daca cu toate stradaniile ar ramane aceiasi ai renunta, indepartandu-te?"
petru borodi/Cluj

| cristinaandreea_5154 a răspuns:

Aminnteste-ti cat de greu e sa te schimbi pe tine insuti... apoi mai fa o analiza si vezi daca poti sa schimbi alta pers... daca reusesti ma bucur :*

| MihaelaMihaa a răspuns:

Daca tu iubesti cu adevarat acea persoana nu incerci sa schimbi nimic la el/ea.Il/O accepti asa cum este:cu bune cu rele.Omul nu este perfect si trebuie acce[tat asa cum este!

| bocinaca a răspuns:

Sa schimbi e mult spus.dar eu zic ca o discutie de ceie ce te deranjeaza ar fi utila.asa iti poti da seama unde greseste el unde gresesti tu.tongue

| Windswept a răspuns:

Omul are calitati si defecte, fiecare om are macar un defect, e decizia lui daca vrea sa se schimbe sau nu. Dragostea inseamna sa accepti defectele partenerului si sa va completati unul pe altul.

| bbianca22 a răspuns:

Da daca mar deranja dachiar leas schimba

| stresat a răspuns:

Da, eu tot timpul incerc sa schimb ceea ce nu imi place la prietena mea.

| Larisa a răspuns:

Nu as incerca.nu ai cum sa schimbi oamenii fara voia lor, in schimb as avea o discutie deschisa in care i-as explica ce ma deranjeaza si i-as propune sa cautam impreuna solutii.

| FeelingFine a răspuns:

Paii...mami mi-a zis ca daca il prind pe al meu cu ceva "necurat" rezolva ea...cred ca intelegeti laughing in fine,serios, daca l-as iubi, as face tot posibilul sa il ajut.Mai intai el trebuie sa aiba vointa.sad

| cristian_4833 a răspuns:

Depinde de tine insuti cum e haracterul tau. persoana iubita poate sa faca ceea ce nu iti convine dar e pentru binele tau. mai intii trebuie sa te gindesti poate tu insuti faci ceea ce nu-i convine persoanei iubite dar crezi ca persoana iubita face ceva ce nu iti convine.concluzia mea este ca sa t gindesti bine inainte ca sa infaptuiesti fapta gindita