| sorina2002 a întrebat:

Daca o carte nu are coperta de fata si nici de spate si ai nevoie urgent de acel volum, cum stiu cum se numeste cartea? Doua indicii va rog frumos.

Răspuns Câştigător
| William a răspuns:

Ii lipseste doar coperta sau si primele pagini? In general cartile au inca o pagina sau 2 unde scrie inca odata titlul cartii, si alte cateva informatii. Daca lipseste si aia incearca sa scrii pe google un caitol de la cuprins sau numele unor personaje. Funda?

1 răspuns:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Pagina de garda. Adica, prima pagina de dupa coperta. Acolo e si titlul cartii, si autorul.
Si, daca nu are nici pagina de garda, ia primele 15-20 de pagini si cauta, in stanga jos, scris marunt de tot, o cifra umata de titlul cartii