| Ally_1907 a întrebat:

Daca o sa urmez un profil de bio chimie, pot sa urmez facultatea de arhitectura sau drept?

1 răspuns:
| PinkTerror a răspuns:

Indiferent de modulul pe care l-ai invatat in liceu tu poti aplica la orice facultate.
singura problema este ca la bac vei da anumite materii si apoi la admitere alte materii ceea ce este cam obositor dar iti urez multa bafta si sa reusesti. (in ceea ce priveste arhitectura oricum ar fi necesare niste meditatii la desen (mai ales cel tehnic pentru ca din cate am inteles nivelul este destul de ridicat).