| chiftelutacrocanta a întrebat:

Daca o sotie isi inseala barbatul, de ce se supara barbatul ca sotia lui l-a inselat? De ce acel barbat nu o lasa pe sotia lui sa se uite la alti barbati daca acea sotie a lui asa simte? De ce o cearta daca se uita la alti barbati?

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Insoara-te si sper ca vei afla pe pielea ta raspunsul la intrebare.

| RAY a răspuns:

Pentru ca asa e barbatul, timp de 10 mii de ani a sclavit femeia pentru el,a facut din femeie un robotel bun de sex,copii,mancare si mereu sa luptat impotriva sexualitati feminime, monogamia find doar pentru femei,asa e monogamia acceptata azi doar pentru femei pentru barbati nu ca ei cica sunt alt fel de oamenii mai speciali, man nu exista nici o dovada biologica ca omul e monogam dar multi continua sa se minte ca exista asa ceva,de aici si dramele,infidelitati,divorturi, sinucideri, suferinte etc barbati au testicule mari pentru a depozita sperma in ele, de ce o specie monogama ar avea nevoie de asa ceva? nu are sens asa ceva, de fapt doar specile poligame au asa ceva din cauza competiei intre masculi, nu devenim asexuali cand iubim pe cineva, eu ma bucur ca acest mit devine un mit in ziua de azi, nu spun a omul nu e o fiinta monogama social sau ca nu iubeste si spun ca omul baie dorinta sexuala mereu si ca si iubirea se duce in timp a tine o relatie de dragul socetati e aiurea

| vocea a răspuns:

In primul rand e urat sa inseli inseamna sa tradezi mai departe vorbiti voi

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Pai cand vine vorba despre relatii acelei persoane cu care esti intr-o relatie trebuie sa-i oferi sinceritate, iubire si respect si trebuie sa fii devotat acelei persoane asa e normal si sotia din intrebarea ta nu a fost sincera, nu l-a respectat si probabil nici nu il mai iubea despre asta e vorba intr-o relatie sau intr-o casnicie trebuie sa fii devotat persoanei respective si daca aceea persoana care si-a inselat partenerul are coloana vertebrala ii spune direct pe fata ca simte ceva pentru altcineva asa e omeneste.

| drutzix a răspuns:

Ce de raspunsuri tampite rolling on the floor)

Casatoria e ca un contract. Daca eu nu ma duc dupa altele atunci ma astept si ca sotia mea sa faca la fel.
Iar pentru aia impotriva monogamiei, monogamia e cel mai bun mediu pentru a creste un copil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orgoliul.

| Piratul10 a răspuns:

Why can't we all be friends with benefits

Răspuns utilizator avertizat