| Amidon413 a întrebat:

Daca personalitatea ta la 7 ani este de a fi fricos si ajungi la 25 si tot fricos esti mai ai sanse sa te schimbi complet? Eu zic ca nu, deja personalitatea ta deja a fost formata, poti sa devii putin mai curajos si atat.

Răspuns Câştigător
| FreddieM a răspuns:

Personalitatea se poate modifica/imbunatatii pe parcursul vieții, nu ramai cu cea cu care te naști.
Daca de tânăr ai unele defecte, de exemplu agresiv, nerabdator, ignorant/indiferent, avansând în etate, asimiland din experientele vieții devii mai,, intelept'', si te autcorectezi in mod natural. Desigur, sunt si cazuri fara leac, acolo e treabă de psihologi/psihiatri.
Cheers

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu e chiar asa, viata reala aia in care trebuie sa te descurci singur te poate schimba radical.

| Amidon413 explică (pentru suntserios):

Pai poti sa schimbi chestii la tine, dar nu intreaga personalitate daca tu in copilarie esti inteligent, fricos, rabdator, rapid in gandire, antipatic, nu poti la 25 sa devii prost curajos grabit slab in gandire si empatic, adica sa fii cu totul alt om, da sa schimbi chestii la tine, da dar nu intreaga personalitate.

| Freya1 a răspuns:

Cred ca doar bolile și anumite tulburări nu se schimba sau vindeca.
Dacă tu prin fricos te referi la anxios, se poate sa nu te vindeci mai ales dacă nu ai suficienta putere.