| UnuPentruAltu a întrebat:

Dacă psihologul afirmă că ai o problemă de "conduită" sau de "raționament logic", ori o altă "problemă psihologică", iar tu nu accepți ori nu înțelegi ceea ce afirmă psihologul, faptul că nu accepți ori nu înțelegi ceea ce afirmă psihologul poate fi un motiv de îndoială asupra sănătății sau capacităților tale?
Întrebări opționale:
Dacă accepți și înțelegi ceea ce afirmă psihologul, mai există motivul de îndoială asupra sănătății și capacităților tale?
Psihiatrul poate fi alternativa psihologului (în cazul în care psihologul nu face parte dintr-o echipă terapeutică, în cadrul unei structuri psihiatrice)?

9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"că nu accepți ori nu înțelegi ceea ce afirmă psihologul..."

nu te pripi. Du-te la încă unul

| MPersephone a răspuns:

Daca nu intelegi, atunci de informezi.
Daca nu accepti, inseamna ca ai o piedica si te limiteaza.
Psihologul si psihiatrul au functii diferite.

| UnuPentruAltu explică (pentru MPersephone):

Și dacă tot nu înțelegi ori tot nu accepți, cu toate eforturile psihologului?

| MPersephone a răspuns (pentru UnuPentruAltu):

Esti limitat.

| UnuPentruAltu explică (pentru MPersephone):

Adică ce?

| MPersephone a răspuns (pentru UnuPentruAltu):

Faptul ca nu intelegi aproba raspunsul meu.

| UnuPentruAltu explică (pentru MPersephone):

Mai exact ce aprobă?

| MPersephone a răspuns (pentru UnuPentruAltu):

Eu ti-am dat raspunsul. N-am timp sa explic pentru toti prostii. Nu poti citi sau ce?

| UnuPentruAltu explică (pentru MPersephone):

Oricum ești prea "limitată" ca să explici.