| syd2 a întrebat:

Dacă ştie cineva limba rromilor(romanes), oare ce înseamnă "ale" sau "ale de"?

4 răspunsuri:
| SilentRain a răspuns:

Ale - ia
deie - mama
Ia mama

| Olsen a răspuns (pentru SilentRain):

Ești țigancă? :*

| CIaudiu a răspuns:

Mor ba cand va aud cu rromi si romanes. Spune-le domne tigani si tiganeasca ca aia sunt. Noi suntem români iar ei tigani. De ce trebuie sa semene numele lor cu al nostru de parca ar fi de acelasi sange? Sunt niste cancere rasiale care trebuie lichidate de pe fata pamantului, nicidecum sa le spui rromi ca vezi doamne e rasism. Oricunde se duc fac ravagii iar noi sa stam sa fim policiosi la adresa lor? Hai sa nu.

| syd2 explică (pentru CIaudiu):

Fa tu primul pas!