| oky a întrebat:

Daca sunt berbec, cu ce zodie ma potrivesc?

34 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Relatii între zodia Berbec si alte zodii

* Compatibilitate generala foarte buna cu zodiile: Leu, Sagetator
* Compatibilitate generala redusa cu zodiile: Rac, Balanta, Capricorn
* Compatibilitate foarte buna pe plan profesional cu zodia: Capricorn
* Compatibilitate foarte buna pe plan emotional cu zodia: Rac
* Compatibilitate foarte buna pe plan financiar cu zodia: Taur
* Compatibilitate foarte buna pentru casatorie si/sau parteneriate cu zodia: Balanta
* Compatibilitate foarte buna pentru proiecte de creatie cu zodia: Leu
* Compatibilitate foarte buna pe plan spiritual cu zodiile: Sagetator, Pesti

| User a răspuns:

... si tripleti laughing

| Ana a răspuns:

Cu gemeni big grin

| Emeraude a răspuns:

Cu toate, daca stii sa te comporti astfel incat sa nu dezamagesti.

| hamsterx a răspuns:

Cu gemeni smug

| sorin a răspuns:

Inainte sa te arunci, amintese-ti ca ai coarne nu aripiwinking

| JoJo a răspuns:

Si eu sunt berbechappy Se zice ca ne potrivim cu cei din zodiile: leu, varsator si taur...acum nu stiu cat de adevarat e horoscopul asta.

| Fuckin-Battlefield a răspuns:

Cu mineelaughing. in general cu gemenii!, berbecii, balantele/pestii].

| Ianna33 a răspuns:

Cu mineeelaughing sunt leoaicabig grin cu ascendent in pestihappy bine, acestea sunt niste prostii, recunoscbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.eastrolog.ro/compatibilitati/berbec/ citește și tu aici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu nici una pentru ca oricum sintem sortiti sa ne rupem coarnele de-aiurea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Leu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deciiiii su eun fata si sunt berbecsmugbatting eyelashes...maa dar nimeni nu spune ca noi berbecii ne potrivim cu scorpionii?crying. exista o atractie f mare intre berbeci si scorpioni...plus ca si la vorbit seinteleg binneehappyblushing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu leul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gemeni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic cu gemeni...berbecii se indragostesc cu usurinta de gemeni, se inteleg f bine cu racii, leii si sagetatorii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De gemeni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu leu, sagetator, gemeni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca zodia e guvernata de planeta Marte, s-ar putea ca o relatie cu un Scorpion sa mearga bine. De ce? Pentru ca amandoi sunt active si puternici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sagetator, leu si gemeni.:p.sigur.
atat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Leu, sagetator si gemeni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu o oaie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O relatie pasionala cu zodia leu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca cu fecioara care sunt eu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Balanta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca cu gemeni ca si prietenul meu este berbec si ma inteleg foarte bine cu elwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

cu varsator te intelegi cel mai bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sant berbec cu cine ma potivesc in relatie adavarata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca esti in zodia berbec de obicei te potrivesti foarte bine cu nativi din gemeni,leu,sagetator, dar asta nu inseamna ca, cu celelalte zodii nu te'ai potrivi de exemplu eu vorbesc cu un varsator si ma inteleg foarte bine...eu una cred ca ne'am potrivi cu orice nativ deoarece si eu sunt berbec si ma inteleg foarte bine cu toti si intr'o relatie nu conteaza zodia atat de multwinking yna_scumpica :-x

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu zodia gemeni