| Marokanu_Spartanul_1987 a întrebat:

Pot ramane insarcinata daca am racit la ovare?

12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Da,poti,vei naste un virus mare

| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca poti ramane insarcinata!
Inca ceva: ovarele nu racesc!
Poate ai o infectie, care poate fii tratata, sau ai chist pe ovare.
Mergi la ginecolog pentru investigatii medicale si tratament adecvat.

| Hammurabi a răspuns:

Eu știam că poți rămâne însărcinată doar dacă faci sex.
De la răceală, nu cred.
Cu toate că încep să am dubii la cât de hotărât ți-a răspuns AnaMaria50.

| RAY a răspuns (pentru Hammurabi):

Nu stiu cum naiba de poate da asemenea raspunsuri tampite, le da cu intentie

| Marokanu_Spartanul_1987 explică (pentru Hammurabi):

Pai am o raceala si nu stiam daca pot sa raman insarcinata in urma unui contact sexual daca nu sunt ovarele mele in regula

| Marokanu_Spartanul_1987 explică (pentru RAY):

Deci daca nu iau tratament nu pot ramane insarcinata in urma unui contact sexual neprotejat?

| sofisis a răspuns (pentru Marokanu_Spartanul_1987):

Orice tratament ai lua pentru orice, daca nu e pentru contraceptie, nu ajuta la contraceptie! Scurt. Doar anticonceptionalele te protejeaza de sarcina. In rest, nimic!

| Hammurabi a răspuns (pentru RAY):

Noi bărbații habar n-avem de mecanismele astea. Şi cică noi gândim şi simplist.
Era un banc: Soțul se trezeşte dimineața şi găseşte pe uşa frigiderului un bilet de la soție : "M-am săturat, nu mai suport, nu mai merge. Te părăsesc, plec la mama."
Tipul deschide uşa frigiderului, se uită şi zice : "Ba merge foarte bine şi îngheață cum trebuie. Ce femeie tâmpită."
laughing

| Violleta2022 a răspuns (pentru Marokanu_Spartanul_1987):

Raceala este la nas, nu la ovare sau pasarica!

| GeneviveJ a răspuns:

Problemele de tract genital nu sunt de trecut cu vederea, pentru ca se pot agrava si da in cazuri grave se poate ajunge si la infertilitate! Raceala la ovare nu e un termen medical, ar trebui ca orice modificare si simptom aparut sa il investighezi pentru a nu avea probleme mai tarziu pentru ca patologiile aparatului reproducator sunt numeroase si tratamentul este diferit in functie de localizarea problemei.

| Alexandrai2i2i2 a răspuns:

Da